Sobotskí hokejisti po dráme zdolali Piešťany aj do tretice a postúpili do semifinále

12. marca 2022 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti Rimavskej Soboty postúpili do semifinále 2. hokejovej ligy. Zverenci trénera Jána Podkonického o tom rozhodli v sobotu (12. 3.), keď v dramatickom zápase zvíťazili na ľade Piešťan.

Soboťania v sérii ani raz nezakopli a s tromi vyhratými zápasmi mieria do ďalšej fázy.

Článok pokračuje pod reklamou.

Tretí vzájomný zápas Piešťan a Rimavskej Soboty nebol taký bohatý na góly ako predošlé dve stretnutia. Bol však o to dramatickejší.

Soboťania vstúpili do posledného dejstva s trojgólovým vedením, no bojovní domáci v priebehu desiatich minút vyrovnali na 3:3. Muselo sa rozhodnúť v predĺžení, kde boli úspešnejší naši.

Do streleckej listiny sa na strane hostí zapísali Jakubík, Mlynčár, Romanov a o postupe rozhodol gólom v predĺžení Zorvan.

Soboťania sa v semifinále stretnú s Púchovom, ktorý vyhral všetky tri vzájomné zápasy s rezervou Liptovského Mikuláša.

2. HOKEJOVÁ LIGA - ŠTVRŤFINÁLE

ŠHK 37 Piešťany - HKM Rimavská Sobota 3:4 p. p. (0:1, 0:2, 3:0, 0:1) - stav série 0:3