No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tohtoročný Sobotský jazztival sa skončil, budúci rok má pokračovať s určitou zmenou

RIMAVSKÁ SOBOTA – Vystúpenie zoskupenia Darkness Positive zakončilo tohtoročný Sobotský jazztival, ktorý počas štyroch večerov priniesol na nádvorie Čierneho orla a do Domu kultúry kvalitnú hudbu menšinového žánru. Svojím živelným a rytmickým hudobným prejavom Darkness Positive niekoľkokrát roztlieskali prítomné publikum.

Sme v kapele štyria a každý z nás tu bol dnes prvýkrát v živote. Samozrejme, nemali sme veľa času pozrieť si mesto, hoci je určite krásne a s bohatou históriou. Trošku sme sa báli, keď bolo 19:45 a nikto tu ešte nebol, ale nakoniec prišlo 25 až 30 ľudí. S tým sme spokojní, keďže sme tu prvý raz a nie sme mainstreamová kapela,“ uviedol pre Rimava.sk člen zoskupenia Šimon Švidraň. Ako dodal, radšej budú hrať pre menej ľudí, ktorí muzike rozumejú, ako pre mnoho, ktorí jej nerozumejú.

Článok pokračuje pod reklamouHudobníci z Darkness Positive pochádzajú z Martina a Žiliny a spolu hrávajú od roku 2012. Kapela má na konte dva štúdiové albumy (Prvý dojem 2018, ‚?‘ 2020) a jedno EP Live in Nitra (2019) vydané pod Slnko records.

Na budúci rok so zmenou

Ako pre Rimava.sk zhodnotila Regina Špitálová z Mestského kultúrneho strediska v R. Sobote, do zoznamu vystupujúcich v rámci Sobotského jazztivalu sa snažila vybrať jedno známe meno v podobe Zdenky Prednej a Oskara Rózsu. Na tých prišlo aj najviac ľudí, nechýbali však ani menej známi interpreti.

Jemnejšiu hudbu predviedla Andrea Bučko a treťou bolo zoskupenie Jiří Kotača & Alf Carlsson quartet. Tento dnešný posledný koncert Darkness Positive bol skôr pre mladších. Boli skutočne vynikajúci a bola to dobrá voľba,“ podotkla Špitálová.

Článok pokračuje pod reklamouJazztival by mal podľa nej pokračovať aj v roku 2022, ale vo forme jednodňového festivalu, niekedy počas leta. „Myslím si, že to by pre Soboťanov stačilo. V jeden deň by vystúpili dve alebo tri kvalitné kapely,“ avizovala.

Sobotský jazztival z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross