No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sobotský Jazztival prinesie do nášho mesta hudobné lahôdky, ten dnešný sa presúva do Domu kultúry

Nový hudobný projekt načasovaný na obdobie leta prinesie do Rimavskej Soboty to najlepšie z rôznych hudobných žánrov. Až do septembra si tak budeme môcť doslova pochutnať na deviatich hudobných „meníčkach“ špeciálne pripravených pre milovníkov letných večerov strávených pri príjemnej hudbe s pohárom vínka, pivka alebo niečoho iného.Hoci festivalové pódium bude na nádvorí Čierneho orla vynikajúca jazzová speváčka Audrey Martells z Los Angeles sa dnes, 14. júna od 20:00 hod. kvôli upršanému a chladnému počasiu predstaví v divadelnej sále Domu kultúry. Nádvorie Čierneho orla však koncom júna bude bude patriť zjavu slovenskej alternatívnej hudby Katarzia, originálna klavírna šou Jozefa Hollého, fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru v podaní maďarskej kapely Djabe, do iných svetov sa prenesieme prostredníctvom meditačnej hudby Eniesy a Nany Hudáka, pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show-štýle nám zahrá na husliach a cimbale skupina Cimbal Brothers, autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny prinesú Saxophone Syncopators, zavíta k nám aj najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa s kapelou a celý projekt uzavrie originálne Ľudové Mladistvá, ktoré spájajú prvky folklóru, jazzu a energickej modernej hudby. Tieto všetky koncerty spolu vytvárajú ponuku hudobnej žánrovej pestrosti pod názvom Hudobný Jazztival, ktorý prináša do nášho mesta Mestské kultúrne stredisko po prvýkrát.

„Pre návštevníkov koncertov sme pripravili aj vernostnú kartu, ktorá oprávňuje každého, kto navštívi 5 koncertov na bezplatný vstup na ktorýkoľvek ďalší,“ približuje novinku Milana Jutková, riaditeľka MsKS. „Ponúkame najlepšie z najlepšieho. Želáme si, aby festival našiel svojho diváka, aby si ľudia prišli vychutnať atmosféru koncertov na nádvorí, aj príjemné stretnutie s priateľmi a umením,“ uzavrela Jutková.

Prvým koncertom, ktorý Sobotský Jazztival otvorí, bude skvelá jazzová speváčka z Los Angeles Audrey Martells & Walter Fischbacher Trio (USA/CZ ). Speváčka, ktorá nahrávala vokály aj pre Celine Dion, Whitney Houston, Britney Spears, Jewel a Joan Osborn sa predstaví vo štvrtok, 14. júna o 20:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry (vchod od Kauflandu). Newyorská scéna k nej pristupuje ako ku „budúcej veľkej veci“ v hudbe. Jej repertoár je zmesou jazzových štandardov a originálnych skladieb, ktoré znejú presne tak ako Audrey žije svoj život: silne, zraniteľne a radostne. Jej hlas je zároveň silný i agilný, jej štýl je ponorený do soulu, valivo zemitý rytmus skladieb je ovplyvnený jamajskými predkami. V Rimavskej Sobote sa Audrey Martells predstaví s kapelou v zložení: Walter Fischbacher – klávesy, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker – bicie.

Druhou hudobnou lahôdkou bude originálna muzikantka, speváčka a autorka zaujímavých textov Katarzia. Piesne z jej druhého albumu Agnostika rozozvučia Čierny orol v sobotu, 30. júna o 17:30 hod. Album vydala na jeseň 2016 vo vydavateľstve Slnkorecords, bol nahratý s legendárnymi slovenskými muzikantmi. Odvtedy koncertuje s kapelou a pokračuje v práci na nových dielach. Vytvorila a naspievala titulnú skladbu k slovenskému celovečernému filmu Piata loď, ktorý získal cenu na festivale Berlinale. Skladba bola ocenená ako singel roku v rámci Radio Head Awards slovenského Radia FM. Katarzia sa vo svojich piesňach venuje témam medziľudských vzťahov tejto doby, európskeho individualizmu, voľnosti a slobody v kontraste so zakódovanými spoločenskými predsudkami a výchovou v rodinnej bunke. Zaujíma ju rozpor medzi tým, čo by sme mali robiť podľa morálneho a spoločenského zákona a tým, po čom naozaj túžime. Album je spojením výrazných muzikantských osobností a energií, rôznych rukopisov a tým posúva jej pesničky do iného levelu.

Vstupenky sú už v predaji v Dome kultúry a TIC. Sobotský Jazztival sa uskutočňuje v spolupráci so SOŠOS, mediálnymi partnermi, s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, firmy Automax, Teatro a iných miestnych podnikateľov.

Zdroj: MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross