No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fond viceprimátorky je otvorený, Hnúšťania môžu podávať žiadosti. Pomoc má smerovať deťom

11. augusta 2022 |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay

HNÚŠŤA – Nová viceprimátorka Hnúšte Marianna Balašková začala s jednou z aktivít, ktorú avizovala po získaní tejto funkcie. Obyvatelia Hnúšte môžu začať posielať svoje žiadosti o finančný príspevok. Určený je pre deti.

„Po zvolení do funkcie zástupcu primátora mesta som sa rozhodla, že venujem polovicu svojej odmeny a založím fond viceprimátora. Pán primátor to veľmi uvítal a prisľúbil mi, že rovnakou čiastkou prispeje do fondu aj on,“ uviedla Marianna Balašková na svojom profile na sociálnej sieti.

V tomto volebnom období viceprimátorka v prospech fondu venuje zo svojej mesačnej odmeny každý mesiac 250 eur a rovnakou čiastkou prispeje do fondu zo svojho platu aj primátor Roman Lebeda. Preto bude možné mesačne prerozdeliť sumu vo výške 500 eur. Fond sa bude vytvárať a rozdeľovať pravidelne každý mesiac. Keďže maximálna výška príspevku je 50 eur, mesačne bude môcť získať takúto podporu minimálne 10 žiadateľov.

Článok pokračuje pod reklamou


Viceprimátorka Marianna Balašková. Zdroj: FB M. Balašková

Na aké oblasti môžete žiadať príspevok?

  • náklady na školské potreby a ďalšie nevyhnutné pomôcky ku vzdelávaniu v školách,
  • poplatky za školské aktivity a voľnočasové aktivity organizované školou alebo školským zariadením (Školský klub detí, školské výlety a exkurzie, workshopy, škola v prírode, semináre, kurzy, plavecké výcviky, lyžiarske výcviky, tábory a iné),
  • náklady na plynulý rozvoj športovo nadaných detí (športové potreby a náklady spojené
  • náklady s dochádzaním na športovisko, športové sústredenia, kurzy, workshopy, vybavenie pre mladých športovcov...
  • náklady spojené s umeleckými aktivitami na podporou rozvoja umelecky nadaných detí (výtvarné, hudobné, literárno-dramatické, tanečné nadanie)
  • finančná podpora pre dieťa s ochorením, ktoré si vyžaduje celodennú starostlivosť jedného z rodičov (podporná liečba, vitamíny, zdravotnícke pomôcky, cestovné na vyšetrenia, ubytovanie a pod.)
  • náklady na výsadbou stromov, krov, kvetinových záhonov a trávnatých plôch na verejných priestranstvách v meste Hnúšťa a náklady súvisiace s udržiavaním a zveľaďovaním verejných priestorov v mestských častiach Hnúšte.

„Chcem upozorniť na to, že mojím cieľom nie je pomáhať tým, ktorým sa dlhodobo pracovať nechce a žijú pohodlne zo svojich sociálnych dávok. Moja pomoc je smerovaná slušným rodinám, ktoré sa snažia uživiť rodinu, ale z dôvodu nízkych miezd v regióne im pomôže aj takáto malá pomoc. Pretože často aj pracujúci rodičia majú problém a cítia silný finančný tlak hlavne v septembri pri nástupe detí do školy,“ objasnila ďalej svoj zámer Balašková.

Uvedomuje si, že výdavky rodičov sa nekončia nákupom školských pomôcok. „Deti počas roka chodia na rôzne výlety, kultúrne podujatia, ale aj na plavecký, lyžiarsky výcvik a tieto aktivity nie sú hradené školou. Každý mesiac musia navyše zaplatiť pravidelné poplatky, ako stravu v školskom zariadení, cestovné, rôzne krúžky, či školský klub,“ doplnila s tým, že svojím rozhodnutím chce podporiť vytváranie spoločenskej normy, v ktorej ľudia viac prajú iným a robia to radi a efektívne.

„Je všeobecne známe, že ľudia majú tendenciu robiť to, čo vidia robiť iných. Verím, že v takomto pozitívnom smere to bude pre mnohých inšpiratívne. Viem, že doba je ťažká a horšie časy nás ešte zrejme len čakajú, ale pomôcť sa dá aj drobnosťou,“ dodala viceprimátorka.

Viac informácií o podávaní žiadostí si prečítate na tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross