No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Som rád, že práve SMER-SD prišiel do Rimavskej Soboty, povedal Šimko

RIMAVSKÁ SOBOTA - Na včerajšom protivládnom proteste, ktorý zorganizovala politická strana SMER - Sociálna demokracia, sa zúčastnil aj primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. Ako pre Rimava.sk povedal v rozhovore po jeho prejave, je rád, že práve táto opozičná strana prišla protestovať do Rimavskej Soboty.

"Som rád, že pán Fico sa rozhodol práve pre tento náš región, pretože tu je 20,6-percentná miera nezamestnanosti. Patríme medzi najmenej rozvinuté okresy. Verím, že ľudia si to všimnú a povedia si, že takto to ďalej nemôže byť," povedal primátor.

Článok pokračuje pod reklamou


Primátora sme sa opýtali aj to, prečo bol na protivládnom proteste, keďže sa objavili špekulácie, že by mohol vstúpiť do hnutia Sme rodina, ktoré je v koalícii. "Nikdy som nepovedal, že kam pôjdem, do ktorej politickej strany. Ako to dopadne, vám zatiaľ neviem povedať," konkretizoval Šimko.

Podľa Šimka nie je za túto krízu v regióne zodpovedný práve Robert Fico, ktorého strana vládla na Slovensku 12 rokov. "Tridsať rokov máme demokraciu a vystriedalo sa tu už niekoľko premiérov. Možno je táto kríza spôsobená aj situáciou vo svete," doplnil Šimko.

Na mieste bola aj otázka, či protestujúci nezničia amfiteáter v Rimavskej Sobote. Šimko sa toho vôbec nebál. "Nemám pocit, že by mohli zdemolovať amfiteáter. Je postavený len niekoľko rokov. Verím, že ľudia budú pokojní, zatlieskajú, zaspievajú si a vrátia sa domov rovnakou pokojnou cestou ako prišli," uzavrel Šimko. Jeho očakávania sa aj naplnili a po piesni Na Kráľovej holi odišli všetci protestujúci domov.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross