No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotská nemocnica pozýva na netradičnú Valentínsku kvapku krvi

Zdroj: Penta Hospitals SK

RIMAVSKÁ SOBOTA – Som tvoj typ? Darcovia krvi to majú možnosť zistiť v rimavskosobtskej nemocnici počas netradičného valentínskeho odberu.

Nemocnice Penta Hospitals a Hematologicko-transfuziologické oddelenie v Rimavskej Sobote pozývajú na netradičný valentínsky odber. “Výzdoba, drobné darčeky pre páry aj jednotlivcov, sladké prekvapenie i občerstvenie. To všetko bude vo valentínskom období pripravené pre darcov, ktorí prídu darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie v rimavskosobotskej nemocnici,” uviedla Bianka Krejčíová, PR špecialistka Penta Hospitals SK. 

Článok pokračuje pod reklamou


Počas príjemnej odberovej atmosféry bude mať každý darca možnosť zistiť aj svoju krvnú skupinu. “Zdravotníci na hematologicko-transfuziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nepoznajú svoju krvnú skupinu,” uviedla Krejčíová. 

V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu. "Rovnako dôležité je poznať aj Rh faktor krvi. Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. Práve preto sme v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín,” informovala Krejčíová. 

Špeciálne valentínske odbery sú pre darcov pripravené v dňoch:  

13. februára od 7.00 do 10.00 hod.

16. februára od 7.00 do 11.00 hod.

20. februára od 7.00 do 10.00 hod.

23. februára od 7.00 do 11.00 hod.

Darovať krv môžu v zásade všetci zdraví ľudia vo veku od 18 do 60 rokov, ktorí vážia viac ako 50 kg. Pravidelní darcovia môžu darovať krv až do veku 65 rokov, ak sú v dobrom zdravotnom stave.

zdroj: Penta Hospitals SK

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross