No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠOS pripravuje 3. ročník medzinárodnej súťaže v príprave zemiakového šalátu

30. novembra 2023 | | | |  | 
Fotografia z minuloročnej súťaže v prípave zemiakového šalátu. Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote je známa svojimi netradičnými podujatiami. Medzinárodná súťaž v príprave zemiakového šalátu počas dvoch uskutočnených ročníkov zaujala viacero stredných škôl z nášho kraja a Maďarska.

Dejiskom tohto príjemného podujatia bude reštaurácia Mladosť na Železničnej ulici, do ktorej prídu opäť aj tento rok, aby počas adventného obdobia predviedli svoje zručnosti a prezentovali svoje recepty na zemiakový šalát. Svoje receptúry žiaci ukážu v pondelok 11. decembra od 10:00 hod.

"Podstata je v tom, že družstvá budú mať za úlohu pripraviť tri kilogramy zemiakového šalátu, pričom povinnými surovinami sú zemiaky a majonéza. A ostatné si už žiaci pripravia tak ako oni budú chcieť, môžu dať do šalátu tie suroviny, ktoré uznajú za vhodné. Šaláty budú pripravovať v kuchyni v zariadení Mladosť a potom ich budú prezentovať v jedálni. Ich receptúry šalátov bude hodnotiť odborná porota,“ priblížil riaditeľ SOŠOS Rimavská Sobota Jaroslav Bagačka.

Doplnil tiež, že cieľom súťaže je vyzdvihnúť vianočné tradície, medzi ktoré patrí aj zemiakový šalát, aj prezentácia školy a aj menšie porovnanie zručností žiakov. "Vianoce trochu pomáhajú v medziľudských vzťahoch. Ide nám hlavne o spoločenské stretnutie, nie výlučne o súťaživosť. Uskutoční sa už tretí ročník tejto súťaže a na žiakov z kraja a susednej krajiny sa už tešíme. Po skončení vyhodnotenia bude možnosť výrobky aj ochutnať," dodal.

Porota, ktorá bude hodnotiť prácu študentov, bude zložená z certifikovaných komisárov Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Richarda Cisára a Reného Kotlasa. Základnú surovinu poskytne organizátor, a budú to zemiaky. Potom ostane už iba na súťažiacich, ako sa zhostia danej súťažnej témy, aká je ich fantázia, predstavivosť a ako celý pokrm dokážu zladiť.

Medzinárodné majstrovstvá Banskobystrického samosprávneho kraja v príprave zemiakového šalátu sú v rámci SOŠOS súčasťou aktivít adventného kalendára školy. V škole ich čaká súťaž a výstava adventných vencov i vianočné posedenie pre zamestancov školy a neobišiel ich ani Mikuláš.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross