No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠTaAP v Rim. Sobote sa stáva ešte zelenšou

RIMAVSKÁ SOBOTA – Učiť žiakov myslieť zodpovedne voči prírode je povinnosťou každej školy. Ekologické myslenie, obnoviteľné zdroje a trvalá udržateľnosť sú v dnešnej dobe už nevyhnutnosťou.

Tieto fakty si plne uvedomuje aj naša škola – Stredná odborná škola technická a agropotravinárska v Rimavskej Sobote, a preto sa rozhodla ísť „zelenou“ cestou.

Zapájame sa do rôznych výziev a realizujeme viaceré projekty týkajúce sa ekológie a životného prostredia. Práve teraz sme ukončili projekt Zelená škola biodiverzity, ktorý prebiehal na škole od apríla minulého roka. Na realizáciu projektu boli použité finančné prostriedky Zeleného vzdelávacieho fondu.

V rámci projektu žiaci navštívili Včelí kRaj v Kokave nad Rimavicou, absolvovali dve prednášky na tému opeľovače a biodiverzita. Následne vypracovali na dané témy prezentácie a odborná porota vybrala najlepšie z nich, ktoré postúpili do ďalšieho kola. Odbor cukrár sa zúčastnil súťaže v pečení medovníkov.

Žiaci si zmerali svoje sily aj pri zhotovení vtáčích búdok, krmítok a hmyzích hotelov. Vo vestibule školy bola zriadená výstava z aktivít projektu. Škola má aj do budúcna veľké plány, ako neustále udržiavať v žiakoch povedomie správať sa ekologicky a zodpovedne.

Je to v súčasnosti jednoducho nevyhnutné. Aj touto cestou chceme vyjadriť veľkú vďaku všetkým pedagógom, kolegom, rodičom, ale aj širšej verejnosti, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zrealizovaniu tohto projektu.

Text a foto: SOŠTaAP v R. Sobote


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj tyKontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross