No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sparťan Peter Vrábeľ si zo zimných pretekov priniesol bronz, ale aj nepríjemné zranenie

Zdroj: Archív Peter Vrábeľ

SALGÓTARJÁN – Uplynulú sobotu (20. januára) sa v maďarskom Salgótarjáne konala zimná súťaž Winter Spartan Race, na ktorej nemohol chýbať ani Rimavskosoboťan Peter Vrábeľ.

Vrábeľ sa na podujatie tešil, keďže je blízko nášho regiónu a štartovali na ňom aj jeho priatelia z miestneho tréningového klubu.

"Tieto zimné preteky sú síce krásne, ale na druhej strane aj náročné, či už po fyzickej, tak aj psychickej stránke. Už len vystúpiť z auta a ísť sa rozklusať, keď je vonku teplota -10,5 stupňov Celzia, bola prekážka. Štartoval som ráno o 8-mej a už v štartovom koridore som sa sám seba pýtal, na čo je to dobré. Chalan na štarte vedľa mňa dokonca nemal ani dres na hornej časti tela, čo mi tiež nejako psychicky nepomáhalo. Hovorím si, nevadí, už to nejako odbehnem a padám domov," zavtipkoval športovec pri súhrne súťaže.

Článok pokračuje pod reklamou


Napriek chladnému počasiu a nie príliš priaznivému terénu, ale odštartoval bez problémov. Prvá prekážka prišla po troch kilometroch. "Rozviazala sa mi šnúrka na ľavej teniske, potom prišlo stúpanie, kde som si ju pokúšal zaviazať, no mal som tak skrehnuté prsty, že som šnúrku ani nevedel chytiť, a tak som bežal s rozviazanou," povedal Vrábeľ, ktorého o pár metrov zastihol ďalší problém.

"Narazil som na diskutabilné značenie, a tak sme spolu s približne 8-člennou skupinkou bežali jeden a pol kilometra navyše. Potom nasledoval zbeh, ktorý mi sedí najviac, no nemohol som ísť naplno kvôli šnúrke. Prekážky a oštep som napriek tomu zvládol výborne a do cieľa mi ostávali dva kilometre," uviedol Vrábeľ.

Práve posledná časť úseku ho ale poriadne potrápila, keďže prekážky boli nasekané a zamrznuté. "Zvládol som ich a potom aj Balance beam, ktorý mi dal zabrať. Makal som ďalej a prišiel k Sandbag carry. Zobral som vrece, ktoré bolo zamrznuté na kosť a pripadalo mi to, akoby som niesol kameň. Keď som prebehol vytýčenú trasu a niesol som vrece naspäť, pošmykol som sa a spadlo mi na ruku, ktorou som narazil na kovovú konštrukciu. Zakričal som od bolesti, ale mal som rukavice a vpred ma hnal aj adrenalín. Po pár metroch som si ale všimol, že mi cez rukavicu kvapká krv a hovoril som si, že to už asi nebude dobré. Napriek tomu som prekážky zvládol, až na posledný Mulririg, kde som sa už na tej ruke nedokázal udržať," prezradil Sparťan, ktorý v cieli zistil, že aj napriek problémom dobehol na treťom mieste.

"Až cestou domov som si začal uvedomovať, čo sa stalo a na rad prišli výčitky, ako sa to mohlo stať, a ako budem trénovať. Asi stokrát som si premietal tú nešťastnú situáciu. Doma ma ale čakala rodinka a keď som sa pozrel na syna, všetko bolo opäť v poriadku," dodal Vrábeľ, ktorý na záver poďakoval svojim podporovateľom, firme Continental Tobacco Slovakia, Bezbolestnej rázovej vlne v Rimavskej Sobote, firme Wintermann, MAXX Auroservisu, Jánovi Brndiarovi, Freeway Flowers, Fitku Západ a portálu Rimava.sk.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross