No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spestrite si Veľkú noc veselými podujatiami

Asi každý súhlasí s tým, že počas sviatkov si treba hlavne oddýchnuť. Nemusíte ich však tráviť len zatvorení „medzi štyrmi stenami“, Veľkú noc si môžete spríjemniť aj niektorými podujatiami pre malých i veľkých, ktoré organizátori pripravili v blízkom okolí.To prvé je venované vašim ratolestiam. Podujatie s názvom Vstávaj Basa Róza Veľká noc ide, ktoré sa uskutoční v sobotu, 15. apríla od 16:00 hod. v Rimavskom Brezove bude podľa organizátorov plné tanca, hudby a nálady. Vaše ratolesti sa okrem toho môžu tešiť aj na Detský majáles, preto nezabudnite svojho malého člena rodiny vyparádiť do karnevalovej masky.

Nedeľa, 16. apríla, bude patriť divadlu. Na doskách Kultúrneho domu v Rimavskej Píle si miestny divadelný súbor T. Vansovej pripravil premiéru komédie s názvom Prekvapenie. Na sviatočnú dávku humoru sa môžete tešiť o 16:00 hod.

Rovnako aj Veľkonočný pondelok neostane nič dlžný. Na Fiľakovskom hrade sa už po 12-ty krát uskutoční Palócka Veľká noc. Ako ďalej Rimava.sk informovala Andrea Illés Kósik, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Fiľakovo, ktorú toto podujatie organizuje, návštevníkov od 10:30 hod. čaká široká škála programov. „Návštevníci si môžu vyskúšať zhotovenie kraslíc rôznymi technikami, zdobenie medovníkov, výrobu šúpolienok a ľudových hudobných nástrojov, ďalej chodenie na chodúľoch, maľovanie na tvár, dobový kolotoč, skúšky šikovností, jazdu na koni, lukostreleckú súťaž pre deti a najmenších čaká rozprávkový kútik,“ priblížila riaditeľka, podľa ktorej podujatie bude sprevádzané jarmokom ako v hradnom areáli tak i na Podhradskej ulici.

Na javisku podľa jej slov vystúpia hudobná kapela Góbé z Budapešti, folklórny súbor Dubkáčik z Buzitky a Podjavorská muzika zo Zvolenskej Slatiny, citarový súbor Rozmaring z Beliny a folklórny súbor Nádas z Farnej. „Sprievodnými programami sú stále expozície Hradného múzea vo Fiľakove a dočasná expozícia s názvom Od chmeľu k pivu v Bebekovej veži hradu,“ doplnila a dodala, že v rámci programu sa uskutoční aj krst knihy Vydavateľstva CBC pod názvom Novohrad z neba, z ktorej nechýbajú ani fotky o Fiľakove.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v MsKS vo Fiľakove.

Pozrite fotografie z minuloročnej Palóckej Veľkej noci

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív MsKS Fiľakovo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross