No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spojená škola bude mať nové ihrisko s umelou trávou

11. októbra 2011 |  | 

V areáli Spojenej školy na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote by do konca tohto roka malo pribudnúť nové futbalové ihrisko s umelou trávou. Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) ako zriaďovateľ školy už vyhlásil výzvu na predkladanie ponúk. Ako pre Rimava.sk uviedla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu BBSK, na tento účel je vyčlenená suma 50 tisíc eur, z rozpočtu kraja. O výstavbe ihriska sa podľa jej slov rozhodlo ešte na jar. „V novej Spojenej škole sú športové triedy zamerané na futbal a doteraz bývalá SOŠ technická nemala ani telocvičňu ani futbalové ihrisko,“ vysvetlila Kureková. Ako dodala, v súčasných priestoroch majú študenti k dispozícii telocvičňu a po realizácii stavby tam pribudne aj ihrisko s umelou trávou.

Otváranie obálok s ponukami je podľa Kurekovej naplánované na 25. októbra. „Termín realizácie stavby je 30 dní od podpisu zmluvy. Predpokladáme, že ak sa nevyskytnú žiadne problémy,ihrisko by malo byť hotové do konca roku 2011,“ uviedla a spomenula tiež, že odovzdanie do užívania je predpokladané na začiatok decembra.

Škola čaká aj na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania. Prostriedky z eurofondov vo výške viac ako 1 mil. eur získala ešte vo februári 2009, verejné obstarávania však boli niekoľkokrát zrušené a nanovo vyhlásené. Podľa slov Kurekovej aktuálne prebieha schvaľovací proces na ministerstve, ktoré bude mať posledné slovo. Stavebné práce sa môžu začať až po podpise zmluvy.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross