No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spoločnosť, ktorá postaví nový Retail Park, pokračuje v prípravách výstavby

Vizualizácia prevádzky rýchleho občerstvenia McDonald's a obchodných priestorov Retail Parku v Rimavskej Sobote.

RIMAVSKÁ SOBOTA – V Rimavskej Sobote začínajú s prípravami na výstavbu polyfunkčného komplexu Retail Park Rimavská Sobota. Jeho súčasťou bude aj prevádzka rýchleho občerstvenia McDonald´s.

Spoločnosť KLM real estate a.s., zodpovedná za výstavbu komplexu, podala na mestký úrad začiatkom mája návrh na vydanie územného rozhodnutia na umiestnenie stavby.

Nová obchodná zóna bude pozostávať z troch samostatných budov – prevádzky obchodov a služieb, ktorých dispozičné riešenie, ako aj ich počet, môže byť upravené podľa požiadaviek budúcich nájomníkov, ďalej vzorkovú predajňu (showroom) a spomínanej prevádzky rýchleho občerstvenia. Jej súčasťou bude aj terasa, ihrisko pre deti a parkovacia plocha.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa žiadosti o posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) budú na pozdĺžnej strane budovy aj okná pre objednanie a výdaj jedla zákazníkom priamo do automobilu, takzvaný McDrive. Zákazníci okrem iného nájdu pult McCafé s ponukou zákuskov, kávy a ďalších teplých nápojov.

„V súvislosti s navrhovanou činnosťou bude spolu vybudovaných 206 parkovacích miest, z toho 11 parkovacích miest pre imobilných a 1 parkovacie miesto pre autobus. Na základe uvedených parametrov navrhovanej činnosti táto podlieha zisťovaciemu konaniu," uvádza sa ďalej v žiadosti s tým, že zahájenie výstavby je stanovené na jún 2024 a ukončenie v marci 2025.

Štúdia dopravného napojenia Retail Parku. Zdroj: Enviroportal.sk

Súčasťou realizácie výstavby má byť aj prebudovanie existujúcej stykovej križovatky na okružnú. „Na ceste ll/531 vo vzdialenosti 260 metrov existujúca styková križovatka pri ČSPL Tanker, ktorá sa v rámci stavby ´Dopravné napojenie priemyselného a obchodného areálu v Rimavskej Sobote – 1. etapa´ plánuje v roku 2023 až 2024 doplniť o samostatné odbočovacie pruhy. Túto investíciu pripravuje RS - Real, s.r.o.,“ približujú v zámere.

Celková plocha pozemku stavby predstavuje 21 016 metrov štvorcových. Predpokladané celkové náklady na realizáciu projektu sú 9,2 milióna eur. V prevádzke rýchleho občerstvenia by prácu malo nájsť 20 zamestnancov, v obchodnom centre rovnako 20 ľudí a v showroome 5 zamestnancov.

V rámci prípravy sú aj súvisiace úpravy chodníkov a priechody pre chodcov. Okružnú križovatku navrhujú vybudovať so štyrmi ramenami s vonkajším priemerom okruhu 39 metrov.

„Dve hlavné ramená zabezpečujú dopravu na ceste ll/531, tretie rameno je pre SAD a štvrté bude pre plánovaný areál. Na autobusovej zastávke smerom do Lučenca chýba nástupište a prístrešok pre cestujúcich, tieto sa doplnia v rámci stavby plánovaného obchodného areálu,“ dodávajú v zámere.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross