No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sporná nehoda pri Lukovištiach na STOPke sa opäť dostala pred súd v R. Sobote

nehoda-lukovistia-00Sporná dopravná nehoda, ku ktorej došlo v križovatke s dopravnou značkou STOP, na neprehľadnej ceste pri obci Lukovištia v okrese Rimavská Sobota, je opäť na tunajšom súde. Ten už raz rozhodol a vinu pripísal vodičke prichádzajúcej po hlavnej ceste, ktorá cestovala sama a prešla do protismeru. Obvinená si však dala vypracovať ďalší znalecký posudok, ktorý hovorí o tom, že je nepravdepodobné, aby druhá vodička zastala v križovatke a tak sa jej snažila vyhnúť. Krajský súd Banská Bystrica pred viac ako rokom rozsudok zrušil a vrátil ho prvostupňovému súdu na opätovné prejednanie. Ako pre Rimava.sk uviedla krajská hovorkyňa súdu Nina Spurná, aprílové pojednávanie bolo odročené na neurčito za účelom doplnenia dokazovania a to vypracovania znaleckého posudku z odboru dopravy.

Pri čelnej zrážke utrpeli vodičky na Peugeote 206 ako aj na vozidle Opel Insignia ľahké zranenia. Vodička na Peugeote z Lukovíšť smerovala po hlavnej ceste na Horné Zahorany a z nezistených príčin prešla do ľavého jazdného pruhu v čase, keď od obce Kraskovo na Lukovištia išlo ďalšie vozidlo. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne vtedy 41-ročná vodička z Tisovca zastala na Stopke, odbočila na Lukovištia a následne došlo k čelnej zrážke. Po náraze Peugeot ostal stáť v ľavom jazdnom pruhu, Opel ostal prednou časťou mimo cesty. Alkohol u vodičiek polícia nezistila.

Obžalovanú vodičku Emíliu z Lukovišť pôvodne uznal sudca okresného súdu vinnou z trestného činu ublíženia na zdraví. Bol jej podmienečne uložený trest odňatia slobody v trvaní šesť mesiacov so skúšobnou dobou jedného roka, ako aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 18 mesiacov. Krajský súd tento verdikt zrušil.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

K nehode pri Lukovištiach padol prvý vedrikt, pokračovať budú na Krajskom súde
Po čelnej zrážke vyviazli s ľahkými zraneniami


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross