No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spoznali sme najlepších športovcov za rok 2020, ocenili aj Pisára, Cibuľu či Germánusa

GEMER/MALOHONT - Naše regióny spoznali najlepších športovcov za rok 2020. Pri príležitosti slávnostného večera vyhlásilo Okresné združenie telesnej kultúry (OZTK) aj 20 najlepších športovcov za posledných 20 rokov.

Jednotliví športovci boli oceňovaní v rôznych kategóriách. V kategórii žiaci získala prvé miesto 13-ročná Tímea Mórová z Taekwondo klub Hnúšťa. Druhé miesto získal Tomáš Kuvik z Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota. Trojicu ocenených uzavrel cyklista Roman Vaľo.

Článok pokračuje pod reklamou


V kategórii dorasť získala prvé miesto rovnako taekwondista z Taekwondo klub Hnúšťa Ivana Kyseľová. Za ňou, na druhom mieste skončila Natália Gažiová z Lokomotíva - Judo Rimavská Sobota. Tretie miesto získal Tomáš Balogh z Lukostreleckého klubu Bašta.

V kategórii dospelí a technické športy triumfoval kulturista Roland Brosman. Druhé miesto obsadil Vojtech Lázok z Tanečného klubu Magic in dance, Tornaľa. Trojicu ocenených uzavrela tanečná dvojica Tomáš Baka - Orsolya Farkašová.

Okrem jednotlivcov boli ocenené aj športové kluby v regiónoch. Tým najlepším bol Lukostrelecký klub Bašta. Druhé miesto získal Taekwondo klub Hnúšťa a tretie miesto Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota.

V osobitných cenách boli ocenení ďalší traja športovci. Za parašport získali cenu taekwondisti Tomáš Mravec a Roman Farkaš. Ako najsympatickejšieho športovca určili Tamaru Pollákovú z jazdeckého klubu Carmina.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem iného oceňoval aj Oblastný futbalový zväz (ObFZ) a to jubilantov. Jubileum 70 rokov dosiahol Ladislav Danyi. Medzi ďalšími ocenenými sú Milan Špaček, Vojtech Vasily, Ondrej Bencsó, Július Kováč, Ján Oštrom a Karol Kováč.

Osobitnú cenu dostal aj primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko za rozvoj a podporu športu mesta a regiónov Gemer a Malohont.

Najlepší športovci za posledných 20 rokov

Prvýkrát sa na slávnostnom programe ocenili aj športovci, ktorí v posledných rokoch reprezentovali naše regióny v celom svete. OZTK tak určil 20 najlepších športovcov za posledných 20 rokov.

Pozrite si ich zoznam nižšie v článku:

Michal SlovákHKM R. Sobota
Zora MegelováVolejbalový klub R. Sobota
Jozef PisárMŠK R. Sobota
Tibor Lévay st.Lukostrelecký klub Bašta
Roland BrosmanRoland Fitness
Alexander SzabóArsenal SC R. Sobota
Michal RadnótyLokomotíva R. Sobota
Vojtech LázokBig Bull Tornaľa
Tibor FigeiFalcon Taekwondo klub R. Sobota
Dorota Balciarovábývala členka Uraken R. Sobota
Adam CibuľaRK Klenovec
Róbert BrázKickbox Leon Hnúšťa
Zoltán Pálkovácsjudo (in memoriam)
Tomáš Baka - Orsolya FarkašováTK Impulz R. Sobota
Sofia KanátováTJ Mladosť R. Sobota
Juraj HusárPlavecký klub R. Sobota
Ondrej Cerovskýmotorizmus
MažoretkyCVČ Relax R. Sobota
Nikoleta Bálintovábedminton, Klenovec
Ján Germánuspretláčania, Revúca

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross