No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Správny návod, ako podpísať petíciu proti zrušeniu nemocnice

RIMAVSKÁ SOBOTA - Takmer každý občan našich regiónov zachytil informáciu, že ministerstvo zdravotníctva SR chce v Rimavskej Sobote zrušiť nemocnicu a ostať tu má len urgent a oddelenie dlhodobo chorých. Proti tomuto nápadu sa aktuálne podpisuje petícia na rôznych miestach v regiónoch.

Článok pokračuje pod reklamou


Mnoho hlasov však môže byť neplatných z dôvodu, že sú zle vypísané kolónky. Prinášame vám teda prehľad, ako správne túto petíciu vypísať.

1. Je dôležité, aby všetci vyplnili petičné hárky podľa občianskeho preukazu, čo sa týka mena a bydliska. Prosím Vás, nepoužívajte skratky v pomenovaní bydliska, napr. RS alebo Rim. Sobota, namiesto toho používajte formát 979 01, Rimavská Sobota, atď. V prípade doplnenia mena tiež používajte meno uvedené v občianskom preukaze, ak tam máte uvedené meno „Ladislav“, to isté používajte pri vyplnení petičného hárku.

2. Dodacie lehoty: podpisy sa zbierajú do 12-ho septembra, a do 15-ho septembra kompletizujeme petíciu. Práve preto, prosím Vás, pošlite nám petičné hárky maximálne do 15-ho septembra. Môžete si ich osobne odovzdať ktorémukoľvek členovi petičného výboru alebo môžete ich poslať poštou na adresu: Petičný výbor/Petíciós bizottság, Daxnerová 35, 97901 Rimavská Sobota. Z dôvodu, že 15-ho septembra máme štátny sviatok, poprosíme podať petičné hárky do 10-ho septembra.

3. Väčšina samospráv Rimavskosobotského, Lučeneckého a Revúckeho okresu má k dispozícií petičné hárky, teoreticky sú dostupné vo viacerých obecných a mestských úradoch. Ďalej, v Rimavskej Sobote sú dostupné na námestí, na mestskom úrade, v kníhkupectve Tompa, vo viacerých obchodoch, baroch, reštauráciách a na území celého regiónu. Petíciu môže podpísať ktokoľvek, bez ohľadu na bydlisko a okres.

Petíciu si môžete stiahnuť v PDF formáte aj na tomto odkaze.

Tí, ktorí máte vo svojich prevádzkach petičné hárky, označte sa v komentároch, aby táto informácia bola dostupná pre širšiu verejnosť.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross