No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SSD: Počas jedného dňa budúceho týždňa je plánovaná odstávka elektriny v štyroch obciach Rimavskosobotského okresu

RIMAVSKÁ SOBOTA – Štyri obce Rimavskosobotského okresu musia v utorok 29. júna rátať s odstávkou elektrickej energie. Informoval o tom hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

V utorok 29. júna prebehne odstávka elektriny v obciach Veľký Blh, Padarovce, Dražice a okrajovo aj v dedine Drienčany. V čase od 7:30 do 17:30 prerušia energetici pre lezeckú revíziu distribúciu pre 500 odberných miest,“ konkretizoval Gejdoš.

Vo všetkých spomenutých prípadoch sú podľa neho odstávky elektriny nevyhnutné pre charakter plánovaných prác a najmä bezpečnosť. „Ak to okolnosti dovolia, pracovníci SSD môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase,“ avizoval hovorca, podľa ktorého však dotknutých obyvateľov žiadajú, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví.

Článok pokračuje pod reklamouAko doplnil, v prípade, ak by sa údržbové práce na energetických zariadeniach nevykonali včas, ohrozilo by to ich spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.

Zoznam všetkých odberných miest, ktorých sa odstávky týkajú, je dostupný na internetovej stránke Stredoslovenskej distribučnej www.ssd.sk v časti plánované odstávky. Odberatelia môžu využiť aj možnosť bezplatnej registrácie telefonického alebo e-mailového kontaktu. Prostredníctvom neho im bude SSD zadarmo zasielať informácie o všetkých plánovaných odstávkach na ich odbernom mieste s niekoľkotýždňovým predstihom,“ zakončil hovorca.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross