No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SSD: Energetici evidovali po nočnej búrke v okresoch R. Sobota a Lučenec zvýšený počet porúch

RIMAVSKÁ SOBOTA/LUČENEC – Zvýšený počet porúch evidovali po nočných búrkach z nedele na pondelok (16. 8.) pracovníci spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD). Rimava.sk to potvrdil jej hovorca Miroslav Gejdoš, podľa ktorého boli hlavnými príčinami silný vietor, pád stromov a konáre na vedeniach.

V oblasti Rimavská Seč a Číž bolo bez elektrickej energie 23 trafostaníc, v ranných hodinách bola porucha odstránená. Šlo o pád stromu, odtrhnuté izolátory, padnuté vodiče. V oblasti Rimavská Sobota – Hnúšťa bolo bez elektrickej energie 6 trafostaníc, šlo o rovnaké príčiny poruchy,“ priblížil Gejdoš.

Článok pokračuje pod reklamouCelkovo bolo podľa jeho slov z dôvodu porúch na úrovni vysokého napätia bez elektrickej energie zhruba 1800 odberných miest. „Postupne máme od rána nahlasované aj poruchy na nízkom napätí (cca 60 za región LC + RS), ktoré sú postupne odstraňované,“ zakončil hovorca.

Búrky so silným nočným vetrom napáchali škody predovšetkým na juhu Rimavskosobotského okresu. V Rimavskej Seči, Cakove a Zádore nárazy vetra zlomili viacero stromov a poškodili niekoľko striech.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross