No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sťahovanie metského úradu do bývalého župného domu je podľa prednostu nereálne

5. marca 2010 |  | 

Presťahovanie rimavskosobotského mestského úradu do priestorov budovy bývalého župného domu je podľa slov prednostu Ladislava Kovácsa v súčasnosti nereálne. Reagoval tak na návrh poslanca Jána Čemana, podľa ktorého by samospráva mala využiť vlastné prázdne priestory  na Námestí M. Tompu. Historická budova je  sídlom Obvodného úradu, do konca roka 2008 v nej sídlil aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Ako Čeman na tohtotýždňovom zasadnutí poslaneckého zboru uviedol, mestská bytová správa dlhodobo ponúka na prenájom miestnosti v budove niekdajšieho župného domu. Aktuálne ich je 36. Podľa poslanca ide o reprezentatívnejšie priestory ako tie, v ktorých mestský úrad momentálne sídli. Ako sa Čeman vyjadril,  predajom budov terajšieho mestského úradu by samospráva mohla získať financie na úpravu miestností v historickej budove.

„Už viackrát som spomínal, že je to teraz bezpredmetná téma. Župný dom vyžaduje komplexnú rekonštrukciu, na ňu je potrebných strašne veľa financií a tie teraz mesto nemá,“ vyjadril sa pre Rimava.sk Kovács. Ako doplnil, samospráva sa uchádza o granty a dotácie na obnovu. Až po celkovej vonkajšej a vnútornej úprave budovy by sa mohlo uvažovať aj o sťahovaní.

Podľa Kovácsa je zároveň predpoklad, že prázdne priestory bude opätovne využívať obvodný úrad. „Budú sa rušiť krajské stavebné úrady a štátna správa sa vo všeobecnosti bude presúvať viac do obvodov,“ vysvetlil prednosta.

Spomenul tiež, že o jednu z budov mestského úradu pred časom prejavil záujem podnikateľ z Rimavskej Soboty. „Chcel ju odkúpiť s tým, že nás nechá v nájme,“ povedal Kovács.  Podľa neho však predaj zamietli, keď budovu nebudú potrebovať, sami ju určia na odpredaj.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross