No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Starosta Uzovskej Panice sa vzdal funkcie

Starosta Uzovskej Panice v okrese Rimavská Sobota, Peter Babík, sa vzdal svojej funkcie. Urobil tak uplynulý v piatok, 22. novembra. Ako pre Rimava.sk uviedol, dôvodom je sťahovanie.

"Na zastupiteľstve som sa vzdal mandátu. Nebudem tu mať trvalý pobyt v Uzovskej Panici, je to nezlučiteľné a ruší sa tým mandát," povedal ďalej Peter Babík, ktorý bol vo funkcii tretie volebné obdobie, od roku 2010. Zároveň podotkol, že ešte nevie čomu sa bude venovať, no má ponuky z Anglicka. "Uvidíme, ešte teraz neviem povedať," dodal začiatkom týždňa bývalý starosta, ktorý pracoval na plný úväzok s platom približne 1800 eur*, v hrubom.

Bc. Peter Babík, doterajší starosta obce Uzovská Panica

Jeho novým zástupcom podľa Babíka (MOST-HÍD) je Bartolomej Bari (SNS), ktorý v uplynulých komunálnych voľbách kandidoval tiež na funkciu starostu a predtým bol už zástupcom. V súčasnosti bol poslancom obecného zastupiteľstva. “Viacerých nás starosta prekvapil na zastupiteľstve. Nikto nečakal, že sa vzdá mandátu. Ani pracovníci úradu a ani obyvatelia,” povedal pre Rimava.sk zástupca starostu Bari, ktorý predtým pracoval na fare.  “Teraz robíme na obci inventarizáciu, potrvá to pár dní,” dodal Bari. 

V obci s približne 700 obyvateľmi tento rok dokončili tento rok zateplenie materskej školy. Podľa zastupujúceho starostu Bariho obec na ňu získala prostriedky z envirofondov vo výške približne 140 tisíc eur a obec projekt financovala sumou približne 12 tisíc eur. V auguste sa funkcie vzdal zástupca starostu, teraz skončil aj starosta

Súčasťou uplynulého obecného rokovania bolo vymenovanie aj nového poslanca Attilu Baloga, ktorý vo funkcii nahradil Attilu Szajka, doterajšieho zástupcu starostu, ktorý sa funkcie vzdal v auguste. “Z dôvodu, že prečo, to už vám neviem povedať,” konštatoval nový zástupca obce. 

Náhradné voľby v okrese Rimavská Sobota by tak mali byť vyhlásené v priebehu budúceho roka. 

*Doplnené 28. novembra

V texte bola doplnená informácia k platu bývalého starostu, ide mzdu v hrubom.

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross