No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Starostovia prezentovali v krajskom meste náš región inak ako je u nich zvykom

Starostovia niektorých obcí Rimavskosobotského okresu prezentovali náš región inak ako je zvykom z ich funkcie. Obliekli sa do krojov a spoločne vyrazili do Banskej Bystrice, kde sa v začiatkom septembra uskutočnil Deň krojov. Návštevníci však nemali tušenie, že páni a dámy v krojoch sú hlavami niektorých obcí v regióne Gemer-Malohont.

Celú túto akciu „spískal“ starosta obce Rimavské Janovce, Stanislav Krahulec. Ako povedal pre Rimava.sk, už na jar počas snemu ZMOS-u dostali od predsedu Michala Sýkoru ponuku zúčastniť sa tohto dňa v Banskej Bystrici. „Už vtedy som dostal takú myšlienku, že zorganizujem zopár mojich kolegov a pôjdeme na Deň kroja. Mojej myšlienke boli veľmi nadšení a hneď sme sa dali dokopy,“ priblížil. A tak sa starosta R. Janoviec spoločne so starostom Drienčan Petrom Švoňavom, Španieho Poľa Vladimírom Bienom, Kyjatíc Slavomírom Kujanom a so starostkou obce Teplý Vrch Janou Janšovou i obce Horných Zahorian Zuzanou Vysokaiovou vybrali do Banskej Bystrice prezentovať náš región. „Návštevníci o nás nevedeli, že sme starostovia a starostky, ale toľko ľudí čo sa chcelo s nami fotiť a prosilo nás aj o rozhovory, tak sme boli veľmi milo prekvapení a máme z toho veľký zážitok, že sme tam boli,“ poznamenal a dodal, že o dobrú náladu sa postaral aj heligonkár z regiónu Jaroslav Petrinec.

Podľa starostu Krahulca však na podujatie išli s otáznikom. Ako prezradil, nevedeli do čoho idú, ale nakoniec sa odtiaľ vrátili plní pozitívnych dojmov a určite by sa tohto podujatia chceli aj v budúcnosti zúčastniť. Starosta však prezradil aj to, že bolo to po prvýkrát, čo bol oblečený na verejnosti v kroji. „Pre mňa osobne to bol veľký zážitok a všetci sme boli prekvapení s pozitívnymi reakciami návštevníkov,“ podotkol. Ako priznal, inklinuje k podpoliankym krojom. Možno tak nielen jeho stretnete v kroji aj na podujatiach organizovaných spomenutých obcí aj u nás v regióne.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Stanislav Krahulec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross