No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Starostu Gemerskej Panice odsúdili, hľadajú aj nového kontrolóra

sud-ilustracne-fotoNa Gemeri budú voliť nového starostu, bývalého zástupcu obce Gemerská Panica Milana Majoroša odsúdili po niekoľkých rokoch za zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová, rozsudok je právoplatný. Exstarostu súdili niekoľkokrát na Okresnom súde v Rožňave, ale voči verdiktu sa stále odvolal. Krajský súd podľa Gálovej minulý týždeň na verejnom zasadnutí zamietol odvolanie obžalovaného Milana proti rozsudku prvostupňového súdu a potvrdil rozsudok Okresného súdu z novembra minulého roku. „Trest dva roky odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní troch rokov a trest zákazu činnosti verejnej funkcie na tri roky,“ doplnila hovorkyňa Krajského súdu.

Bývalého starostu Gemerskej Panice obžaloval prokurátor za to, že v období od 2008 až 2010 vyberal z bankového účtu obce finančné prostriedky vo forme záloh. Časť mal použiť na vlastný účel, pričom v úmysle doložiť vynaloženie chýbajúcich financií dal ústny pokyn pracovníčke obecného úradu, aby ich zaúčtovala fiktívnymi účtovnými údajmi. Malo ísť o faktúry za vodoinštalačné a kúrenárske práce, palivové drevo či opravu strechy na základnej škole.

Podľa informácií z obecného úradu, obec zastupuje poslanec obecného zastupiteľstva, Michal Fedor, toho času je však v zahraničí. Termín náhradných volieb zatiaľ nevedia. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedli, v obci nemajú ani kontrolóra po tom, ako sa Zoltán Horvát vzdal svojej funkcie. Nového kontrolóra v obci s približne 1400 obyvateľmi, však hľadajú. Podľa oznámenia o výberovom konaní termín prihlásenia je do 27. júna.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross