No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Starom jelšavskom hrade brigádovalo 20 dobrovoľníkov zo širokého okolia, vrátane Rimavskosoboťanov či Revúčanov

15. júna 2021 | |  | 

JELŠAVA – Približne dvadsiatka dobrovoľníkov brigádovala v sobotu (12. 6.) na Starom jelšavskom hrade pri meste Jelšava v Revúckom okrese. Vďaka nim je lokalita pripravená na letnú turistickú sezónu.

Hlavným cieľom bolo opraviť mostík vedúci na hrad. Okrem toho sa vyžínalo priestranstvo hradu, aby bolo vyčistené a dobre prístupné turistom. Vykosili sme i okolie druhého mostíka, aby sa popri ňom dalo prejsť, keďže je už nebezpečný,“ uviedol pre Rimava.sk Ján Málik, riaditeľ neziskovej organizácie (n. o.) INVICTA, registrovaného sociálneho podniku, ktorá podujatie organizovala.

Dodal, že v budúcnosti by chceli pripraviť projekt náučného chodníka vedúceho na Jelšavský hrad. „Veľká výhoda je, že celé územie je majetkom mesta, rovnako ako aj prístupová cesta z Jelšavy. Na jeho vytvorenie nám tak stačí súhlas samosprávy,“ vysvetlil riaditeľ.

Ako pokračoval predseda správnej rady n. o. INVICTA Pavel Koniar, na brigáde na hrade sa stretli ľudia z komunity, ktorí pochádzajú nielen z Jelšavy, ale aj z Revúcej či Rimavskej Soboty. „V úplnom počiatku sme na seba naďabili prakticky náhodou, začali sme sa organizovať a pozvali sme aj známych. Promo akcia na brigádu sa robila i na Facebooku a výzva odznela tiež v mestskom rozhlase v Jelšave. Prísť mohol každý, kto mal chuť sa zapojiť a pomôcť takto regiónu,“ vysvetlil Koniar.

Článok pokračuje pod reklamouDodal, že v podobných aktivitách by v budúcnosti chceli pokračovať i v iných regiónoch a zaujímavých turistických oblastiach. Na Jelšavu a okolie však nemienia zabudnúť. „Tento región aj kraj majú neuveriteľný potenciál, bohužiaľ, nevyužitý. Určite mu treba dať šancu. Myslím si, že napríklad táto lokalita Starého jelšavského hradu je skvelá i pre rodiny s deťmi,“ zakončil Koniar.

Organizátori brigády ďakujú za pomoc, spoluprácu a ústretovosť primátorovi Jelšavy Milanovi Kolesárovi, jelšavskému mestskému zastupiteľstvu, riaditeľovi Mestských lesov Jelšava Michalovi Fulmekovi a predsedníčke Miestneho odboru spolku Živena v Jelšave Jaroslave Sklenárikovej. Poďakovanie patrí tiež všetkým dobrovoľníkom, ktorí priložili ruku k dielu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross