No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štát zavádza zmeny pri vakcinácii, už sa nebude vyberať vakcinačné miesto, ale okres

28. apríla 2021 | |  | 

BRATISLAVA – Nová verzia aplikácie Čakáreň, ktorú chce Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) spustiť vo štvrtok (29. 4.), má obsahovať nové funkcionality. Informovali o nich predstavitelia NCZI a ministerstva zdravotníctva na dnešnej tlačovej konferencii.

Nové funkcionality už budú zahŕňať aj možnosti registrácie pre vekové kategórie 16+. Každý občan SR starší ako 16 rokov sa bude môcť zaregistrovať na vakcináciu,“ informoval riaditeľ NCZI Róbert Suja. Zároveň upozornil, že stále ide o čakáreň a teda nemožno očakávať, že každý 16-ročný zaregistrovaný dostane v priebehu niekoľkých dní termín na vakcináciu.

Článok pokračuje pod reklamouDruhou zmenou je registrácia na miesto očkovania. „Občan, ktorý sa bude registrovať, si nevyberie vakcinačné miesto, ale okres. V rámci neho mu bude pridelené vakcinačné miesto,“ konkretizoval Suja, podľa ktorého sa pre tento krok rozhodli aj z dôvodu, že iba 30 percent ľudí si vybralo viac než jedno vakcinačné miesto.

Občan si stále nebude môcť vybrať konkrétnu vakcínu, ktorou by sa chcel zaočkovať. Vakcíny budú prideľované automaticky a vyberané na základe algoritmu podľa veku a ďalších definovaných kritérií. Predstavitelia rezortu tiež uviedli, že 19 percent obyvateľov Slovenska je už zaočkovaných aspoň prvou dávkou.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross