No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štátna tajomníčka ministerstva kultúry navštívila R. Sobotu a prisľúbila pomoc pri rekonštrukcii Župného domu

Zdroj: Obaidullah Mir

RIMAVSKÁ SOBOTA – Vieru Leščákovú sprevádzal v Rimavskej Sobote poslanec a lekár Obaidullah Mir. Navštívili spolu Župný dom, ktorý by rád využil v projekte detašovaného pracoviska vysokej školy v našom meste.

Obaidullah Mir privítal Vieru Leščákovú v budove Župného domu vo štvrtok (11. mája) a ako sám potvrdil, štátna tajomníčka bola z priestorov nadšená. "Projekt rozširovania detašovaného pracoviska Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Ústavu bl. Anny Kolesárovej o zdravotnícke odbory vníma pani Lečšáková ako schopný projekt, ktorý pomôže nielen nášmu regiónu, ale celému Slovensku a z jej pohľadu má veľkú šancu na úspech," uviedol pre Rimava.sk poslanec a zároveň dodal, že priestory Župného domu štátnu tajomníčku očarili. "Vie si predstaviť, že z fondov Ministerstva kultúry. by nám mohli prispieť aspoň na opravu strechy budovy. Budúci týždeň sa na stretnutí s primátorom Jozefom Šimkom dohodneme na ďalšom postupe," povedal Obaidullah.

Článok pokračuje pod reklamou


Na Leščákovú urobila návšteva Rimavskej Soboty veľký dojem. "Pán doktor mi ukázal Župný dom na námestí – viac ako 100 ročnú národnú kultúrnu pamiatku, ktorá sa mi veľmi páčila, jednak pre jej majestátnosť a taktiež pre jej veľmi pekný historický interiér. Bohužiaľ má tento krásny objekt problém so zatekajúcou strechou, ktorý je treba okamžite riešiť. Je škoda, že sa tento problém nezačal riešiť trochu skôr, ale nikdy nie je neskoro a preto si myslím, že by mesto malo požiadať o pomoc pri oprave žiadosťami v rôznych dotačných fondoch štátu. Na ministerstve kultúry napríklad máme dotačný program Obnovme si svoj dom, ktorý je zameraný  na podporu projektov systematického prístupu k ochrane národných kultúrnych pamiatok, projektov prípravy a realizácii obnovy kultúrnej pamiatky prípravy a realizácie reštaurovania kultúrnej pamiatky," uviedla pre Rimava.sk štátna tajomníčka, ktorú projekt detašovaného pracoviska zaujal.

"Pán doktor navrhol využitie tejto krásnej kultúrne pamiatky ako budovy zdravotníckej fakulty, ktorá bude vychovávať tak prepotrebný zdravotnícky personál do našich nemocníc. Jednak by táto krásna budova ožila tým, že by ju navštevovali mladí ľudia a nezostala by nevyužitá. Táto vízia doktora Mira, má ale oveľa širší rozmer. Príchod stoviek študentov do Rimavskej Soboty by mal veľký vplyv na oživenie ekonomického života v Rimavskej Sobote a jednoznačne by umiestnenie vysokej školy v centre pozdvihlo životnú úroveň obyvateľov tohto mesta. Nie je tu asi potrebné písať o tom, že takéto množstvo študentov potrebuje niekde bývať, potrebuje niečo jesť a samozrejme využíva veľké množstvo služieb," dodala.  


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross