No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stolnotenisti z R. Soboty v 5. lige druhí, postúpil Lučenec. Majstrom oblasti sa stal Sabó

Foto ilustračná. Zdroj: pixabay.com

Stolnotenisti z Rimavskej Soboty obsadili v 5. lige oblastnej súťaže konečné druhé miesto v konkurencii 15-tich klubov. Najlepšie dopadol Lučenec, ktorý postúpil do 4. krajskej ligy.

R. Sobota mala celkovo dvoch zástupcov, Športový klub polície a Mladosť Rimavská Sobota. Viac sa práve darilo klubu polície. Zo 14-tich zápasov v oblastnej lige si pripísali 12 výhier, jednu remízu a jednu prehru. Mladosť R. Sobota obsadil v lige šieste miesto za sedem výhier, štyri remízy a tri prehry.

Článok pokračuje pod reklamou


Z okresu R. Sobota boli v lige prítomné ešte aj kluby z Hrachova a Hnúšte. Viac sa darilo Hrachovu, ktoré obsadilo celkové piate miesto za sedem výhier, štyri remízy a tri prehry, rovnako ako Mladosť z R. Soboty. Hnúšti sa darilo o niečo menej, keď obsadila 11. miesto za štyri výhry, dve remízy a osem prehier.

Z ligy zostúpil klub z Gemerských Teplíc, ktorý prehral všetkých 14 zápasov. Tretie miesto v lige obsadil tím z Veľkého Krtíša, štvrtú pozíciu obsadili Tomášovce. Ligu ešte okrem spomínaných klubov hrali aj Poltár, Sirk, Utekáč, Cinobaňa, Tornaľa a Muránska Dlhá Lúka.  

Na majstrovstvách oblasti sa darilo Lučenčanovi Sabóovi

Vo februári sa konal aj turnaj o majstra Oblasti stolnotenisového zväzu Rimavská Sobota. Turnaj sa uskutočnil v Mestskej športovej hale v Poltári. Na turnaji sa zúčastnilo 25 hráčov z piatich klubov – STK Tomášovce, ŠKST Lučenec, ŠKST Poltár, ISKRA Utekáč a Mladosť Rimavská Sobota.

Celkovým víťazom dvojhry sa stal Lučenčan Patrik Sabó, ktorý vo finále zdolal Soboťana Petra Halušku. Na treťom mieste skončil hráč Tomášoviec Tomáš Bobok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross