No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Strechu kinosály idú v Hnúšti rekonštruovať

Strecha kinosály hnúšťanského kultúrneho domu je v havarijnom stave a čaká ju rekonštrukcia. Realizovať ju bude spoločnosť LUVAN STAV z Poltára. Primátor mesta Roman Lebeda s ňou podpísal zmluvu. Dielo má byť dokončené do 30. septembra tohto roka. Jeho cena je takmer 71 700 eur.

Článok pokračuje pod reklamouMá ísť o pomerne náročnú záležitosť. Ako ďalej na rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol Michal Vacula, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a verejného obstarávania na mestskom úrade, typ strechy bude taký, ako je teraz, budú však iné nosníky. Tie pôvodné už nevyhovujú terajším technickým normám. „Celá strecha pôjde dole a musí tam ísť nová. To bude kompletná rekonštrukcia. Preto sa ide na novú projektovú dokumentáciu a cez riadne stavebné povolenie. Tvar strechy ostane zachovaný, ale bude iná skladba, konštrukcia a všetko,“ povedal pre Rimava.sk Vacula.

Na základe posudku statika sa nemôžu v kinosále konať podujatia. „Hlavný problém je ten, že sú prelomené strešné nosníky, ktoré držia celú strešnú konštrukciu,“ ozrejmil Vacula, podľa ktorého oslovili viac firiem, dostali tri ponuky a najlepšiu cenu predložila práve firma z Poltára.

„Verím, že sa to počas leta vyrieši, aby sme na jeseň mohli spustiť všetky podujatia. Plánujeme si ich na október, november. Vtedy by to už malo byť hotové,“ uviedla riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti Diana Vojenčiaková, ktorá avizuje, že letné kino bude.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: MsKS - Diana Vojenčiaková


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross