No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SÚŤAŽ: Umelecké diela majú vzniknúť priamo v uliciach Rimavskej Soboty

teatro street art summer 2013Tvorivosti sa medze nekladú, umeleckým ateliérom majú byť priamo ulice Rimavskej Soboty. V tomto duchu sa nesie súťaž TeatrO Street Art Summer 2013, ktorú vyhlásila spoločnosť RS Net. Každý, kto sa jej chce zúčastniť a vyhrať finančnú odmenu, by mal vytvoriť originálne, netradičné umelecké dielo priamo v meste – opadaná omietka doplnená kúskami lega, praskliny na stene či lístie na zemi ako súčasť maľby – aj to je street art. "Čokoľvek, čo človeka v jeho okolí zaujme, môže byť zasadené do nového, netradičného kontextu, ktorý sa tak stane pouličným umením," vysvetlil iniciátor súťaže Daniel Lindiš. Ako spomenul, spoločnosť RS Net chcela počas leta priniesť do Rimavskej Soboty niečo nové. "Chceli sme spestriť prázdniny všetkým umelecky založeným ľuďom, ktorých je podľa mňa v našom meste dosť veľa," hovorí autor myšlienky.

Súťaž trvá už viac ako mesiac, všetci tí, ktorí sa ešte nestihli zapojiť, majú čas do 25. augusta. Postup je jednoduchý. "Treba sa prísť zaregistrovať do zákazníckeho centra spoločnosti RS Net (v budove Hotela Zlatý Býk), vytvoriť dielo, odfotiť ho a poslať na mail," zhrnul Daniel Lindiš a dodal, že téma nie je presne určená, na fotke však musí byť aj logo RS Net alebo STK u Myšiaka.
A v ktorých častiach mesta možno tvoriť? "Určili sme štyri zóny, Ulici Šrobárovu, Sídlisko Rimava, Malohontskú ulicu - časť pri pošte a Mestskú záhradu," vyratúva Daniel. Ako spomenul, súťažiť sa fakt oplatí, prví traja najlepší dostanú lákavú finančnú odmenu, RS Net celkovo rozdelí 350 eur.

Viac info o súťaži aj na Facebook-u, na  stránke  TeatrO Street Art Summer 2013.

[nggallery id=1123]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný  článok
Pri sponzorovaných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross