No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stromy v nebezpečnom úseku štátnej cesty by mali vyrúbať tento rok

bakta-4V nehodovom úseku v lesíku pri Bakte medzi Rimavskou Sobotou a Tornaľou by mali vyrúbať stromy v priebehu tohto roka. „Optimálne v prvej polovici roka," uviedol pre Rimava.sk hovorca štátneho podniku Lesy SR Vlastimil Rezek. Ako ďalej spomenul, v najbližších dňoch ich čaká rokovanie s dopravným inšpektorátom, kde budú spresnené požiadavky na potrebnú šírku výrubu v okolí cesty. Potom podľa Rezeka podajú žiadosť na mimoriadny výrub, ktorý musí povoliť štátna správa na úseku lesného hospodárstva – okresný úrad. „Výrub prebehne po získaní príslušných povolení," dodal.

Podľa polície by si vodiči mali na nebezpečný úsek medzi Baktou a Bátkou dávať pozor najmä počas mokrej alebo zasneženej vozovky kedy ich pri vchádzaní do lesa na suchej ceste môže prekvapiť námraza. 
Na vyrúbanie niekoľkometrového pásu stromov popri ceste poukázala minulý rok dopravná polícia. Dôvodom bol zvýšený počet dopravných nehôd, z ktorých nejedna skončila tragicky.

Poslednou obeťou za Baktou bola vodička, ktorá v zákrutách prešla do protismeru a narazila do ťahača. K tragickej nehode došlo v apríli minulého roka. V priebehu roka prišlo na cestách v regióne o život 10 ľudí. Najtragickejšia dopravná nehoda, ktorá sa stala v Hnúšti si vyžiadala životy troch mladých ľudí.

 

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=WfrSE1LHEKc" width="600" height="388"]

 

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross