No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený

tragicka nehodaVodič, ktorý čelí obvineniu z prečinu usmrtenia cyklistky pri Rimavskom Brezove, na pojednávanie neprišiel. Okresný súd Rimavská Sobota preto nariadil odročenie. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriána Vašková. Ako ďalej objasnila, obžalovaný 30-ročný Marek z Rimavského Brezova na pojednávanie neprišiel z dôvodu, že nastúpil na protialkoholické a zrejme aj protitoxikomanické liečenie na Prednú horu. Pred sudcu sa má postaviť po skončení liečenia, ďalší termín bol vytýčený na 7. februára.
Pojednávanie sa malo konať včera, 8. novembra, po tom, ako polícia ukončila vyšetrovanie nehody ešte z roku 2015. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej bolo vyšetrovanie ukončené návrhom na podanie obžaloby. Z prečinu usmrtenia bol obvinený 30-ročný Marek z Rimavského Brezova. Podľa trestného zákona za tento čin spáchaný závažnejším spôsobom konania hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín. Vodič podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa zranili aj traja spolujazdci, 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross