No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Súdržnosť ich kolektívu nechýba ani po takmer 30-tich rokoch

Určite každý rodák z Rimavskej Soboty, najmä tí skôr narodení, poznali predajňu drobného tovaru pri dvojprúdovke. V predajni sa vystriedalo niekoľko predavačiek, ale napriek tomu to bol silný kolektív. A hoci od zatvorenia predajne ubehli desiatky rokov, na súdržnosti kolektívu predavačiek to neubralo. Naopak, po 26-tich rokoch zorganizovali stretnutie, na ktorom sa zišlo 19 kolegýň. Spoločne si zaspomínali na časy minulé nielen z predajne, ale aj zo svojho súkromného života. Ako celé stretnutie prebehlo povedala pre Rimava.sk jedna z organizátoriek Mária Mátéová.

„Toto stretnutie malo nádych podobného charakteru ako sa robia stretnutia zo škôl. Zo strany predavačiek bol veľký záujem sa znovu vidieť a porozprávať o svojej životnej púti. Boli medzi nami aj predavačky, s ktorými sme sa nevideli 40 rokov a toto stretnutie bolo o to dojímavejšie,“ priblížila Mária, podľa ktorej už pri prvom stretnutí padli prvé vrúcne objatia. Tie sa zopakovali aj pri uvítaní bývalej vedúcej z predajne hračky-šport. „Všetky prítomné v sále ju privítali s veľkým potleskom a potom nasledovali objatia,“ doplnila. Na jednom mieste, v Lýceu, sa stretli kolegyne všetkých vekových kategórií, od 50 až po 80 rokov.

Podľa Márie pri slávnostnom príhovore poniektorým vyhrkli aj slzy dojatia. Po ňom nasledovala debata, v ktorej každá z prítomných niečo povedala o sebe, čo prežila za tie roky. „Samozrejme nezabudla som ani na darček - pero, ceruzku, zošit a rozvrh hodín. Prečo ceruzka a zošit? No predsa aby si mohli pozapisovať kontakty na seba a tak sa môžu spolu hocikedy porozprávať alebo aj stretnúť keď už poznajú svoje adresy,“ ozrejmila Mária. Ako spomenula, nechýbala ani voľná zábava v sprievode muzikanta, na ktorého tóny sa všetky ženičky zdvihli zo svojich stoličiek a tancovali.

Možno pre niekoho môže byť toto stretnutie bežné, ale ako hovorí Mária, nie je to až taká pravda. „V tých časoch minulých sa medzi nami vytvorilo tak silné puto, ktoré je tak blízke a úprimné. Koľkými spôsobmi terajší mladí ľudia skloňujú tie časy čo bolo kedysi, pred Nežnou revolúciou. Prajem všetkým mladým, aby mali tak blízko k sebe aj o 30 rokov, veď teraz keď prekročia prah budovy, kde pracujú, každý žije vo svojom virtuálnom svete,“ povedala.

Podľa jej slov sa medzi bývalými zamestnankyňami vytvoril jeden veľký kolektív s hlbokým priateľstvom. „Chráňme si to, veď život bez priateľov je ako lúka bez kvetov. No tá naša lúka je plná pestrých kvetov. Prajem všetkým ocitnúť sa na lúke plných kvetov,“ poznamenala a dodala, že každý kto má nutkanie zorganizovať podobné stretnutie so svojimi kolegami, aby neváhal a pustil sa do toho. „Odmenou vám budú úprimné ďakovné slová od vašich bývalých zamestnancov. Ja neľutujem ten čas, ktorý som si ukradla zo svojho voľna na zorganizovanie tohto stretnutia.“

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Mária Mátéová


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross