No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ČERENČANY: Miroslava stíhajú za zabitie vo väzbe, súdne trestaný bol aj v Holandsku

25. marca 2014 |  | |

obvineny Miroslav na sude Rimavska SobotaMiroslava z Čerenčian, ktorý čelí obvineniu zo zločinu zabitia, stíhajú aj naďalej vo väzbe. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná. Ako ďalej spomenula, rozhodol o tom krajský súd na neverejnom zasadnutí, po tom, ako obvinený podal sťažnosť voči väzbe pre prípravné konanie. „Sťažnosť obvineného Miroslava K. ako nedôvodnú zamietol,“ uviedla Spurná, podľa ktorej odvolací súd nezistil žiadne pochybenie. Prípad sa stal ešte začiatkom februára, telo dobodaného muža našli vo vani. Mladíka polícia zadržala ešte v deň nájdenia mŕtveho Jána, zo zločinu zabitia ho obvinila v priebehu týždňa. Výsledky jeho toxikologického testu po zadržaní boli podľa polície pozitívne na THC.

„Je zrejmé, že obvinený po spáchaní predmetného skutku urobil v byte neporiadok, rozhádzal veci, zariadenia bytu, aby tak zmaril stopy a vyšetrovanie a zakryl pravý dôvod úmrtia poškodeného a spáchania predmetného skutku obvineným,“ opísala ďalší dôvod väzby pre prípravné konanie Spurná. Zároveň pripomenula, že obvinený by mohol pokračovať v takej činnosti, aby sťažil alebo znemožnil dokazovanie jeho viny, a to napriek tomu, že sa k spáchaniu trestnej činnosti v podstate doznal.

Hovorkyňa krajského súdu zároveň doplnila, že obvinený sa v minulosti dlhodobo zdržiaval v zahraničí. Podľa jej slov sedem rokov žil v Holandsku, kde bol v roku 2013 súdne trestaný a tiež pracoval aj v Írsku. Ako Spurná zdôraznila, obvinenému hrozí vysoký trest a mohol by sa preto skrývať alebo ujsť, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu, hlavne v zahraničí. K skutku podľa hovorkyne navyše došlo v skúšobnej dobe podmienečného odsúdenia pre iný úmyselný trestný čin.

Mŕtveho muža našli v nedeľu popoludní 2. februára v bytovom dome v Čerenčanoch, obvinený ho mal napadnúť nožom ešte v sobotu. Podľa policajnej hovorkyne mužovi spôsobil dve bodné rany v oblasti rebier a ďalšiu v chrbtovodriekovej oblasti ako aj viacero povrchových rezných rán. Z predbežnej správy z pitvy vyplynulo, že muž zrejme zomrel na následky udusenia utopením. Podľa polície bol mladý muž v minulosti dvakrát súdne trestaný, išlo o majetkovú trestnú činnosť. „V prípade stále prebieha vyšetrovanie,“ uviedla aktuálne banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková.

 

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
ČERENČANY: U Miroslava, obvineného zo zabitia, policajti zistili drogy
ČERENČANY: Bodnutý muž sa utopil vo vani. Z jeho zabitia obvinili Miroslava
ČERENČANY: Začali stíhanie pre vraždu. Vypočúvajú svedkov a podozrivého
VIDEO: V Čerenčanoch našli zabitého muža, polícia odviedla podozrivého

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=rN2opVjSBSM" width="600" height="388"]

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross