No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dubovský požiadal o prepustenie z väzby, súd rozhodne v novembri

29. októbra 2010 |  | | |

Ladislav Dubovský, bývalý primátor Tornale, požiadal o prepustenie z väzby na slobodu. Pre Rimava.sk to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár. Ako uviedol, Dubovský podal žiadosť 20. októbra.

"Dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry v Revúcej po preskúmaní kompletného spisového materiálu dospel k záveru, že dôvody väzby trvajú aj naďalej a žiadosti nevyhovel," informoval Vozár, podľa ktorého bola predmetná žiadosť včera, 28. októbra, zaslaná na rozhodnutie Okresnému súdu v Revúcej.

Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná, o žiadosti bude rozhodovať Okresný súd Revúca výsluchom obvineného v pondelok, 8. novembra.

Ladislav Dubovský je vo väzbe takmer dva mesiace. Polícia ho zadržala začiatkom septembra, po tom, ako policajtom ušiel a nedostavil sa pred vyšetrovateľa. Je neprávoplatne uznaný vinným za zneužitie právomoci verejného činiteľa a obžalovaný z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Krajský súd v Banskej Bystrici 21. septembra zamietol jeho sťažnosť voči väzbe aj pre možnú obavu, že by pokračoval v trestnej činnosti.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross