No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krajský súd skrátil exstarostovi Vyšného Skálnika zákaz šoférovania

ilustračné fotoV prípade bývalého starostu Vyšného Skálnika Jána D., ktorý vlani v júni šoféroval pod vplyvom alkoholu, dnes rozhodoval Krajský súd v Banskej Bystrici, predmetom verejného zasadnutia bolo odvolanie voči rozhodnutiu okresného súdu. Ten v septembri muža uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, uložil mu peňažný trest 800 eur a zákaz šoférovať po dobu 30 mesiacov. Exstarosta si však po dnešnom verdikte bude môcť za volant sadnúť skôr.Krajský súd v Banskej Bystrici dnes na verejnom zasadnutí zrušil rozsudok Okresného súdu Rimavská Sobota z 11. septembra 2014 vo výroku o uloženom treste zákazu činnosti a rozhodujúc sám na nezmenenom skutkovom základe uložil obžalovanému Jánovi D. trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel vo výmere 15 mesiacov,“ informovala hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná. Podotkla, že v ostatných výrokoch ostal napadnutý rozsudok nedotknutý.

Ako Rimava.sk informovala, septembrové hlavné pojednávanie na okresnom súde sa konalo na tretíkrát, dve predošlé boli kvôli neprítomnosti obhajcu a potom obžalovaného odročené. Ani na jeseň obžalovaný na súd neprišiel,  pojednávanie sa konalo v jeho neprítomnosti, s čím súhlasil, uviedla vtedy hovorkyňa.

Jána D., v tom čase starostu Vyšného Skálnika, zastavili policajti v nedeľu, 8. júna, v Hrachove. Podľa polície sa vodič podrobil dychovej skúške na zisťovanie alkoholu, nameraná hodnota u neho predstavovala 1,01 mg/l alkoholu. V prepočte to je viac ako dve promile. Polícia muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a sudca okresného súdu ho v superrýchlom konaní odsúdil. Na základe trestného rozkazu mu bol uložený peňažný trest vo výmere 800 eur a zákaz vedenia motorových vozidiel po dobu 30 mesiacov. Ako hovorkyňa krajského súdu vtedy uviedla, obvinený sa vzdal práva podať odpor. To ale v zákonom stanovenej lehote využila jeho manželka ako blízka osoba a verdikt bol zrušený. Zákonné dôvody na zadržanie vodičského oprávnenia tak podľa polície zanikli a starosta neprišiel ani o svoj mandát. Na okresnom súde bolo nariadené nové hlavné pojednávanie. V novembrových komunálnych voľbách vtedajší starosta opätovne nekandidoval.
Obecný úrad Vyšný Skálnik

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články:
V. SKÁLNIK: Súd uznal starostu vinným v jeho neprítomnosti. Rozhodnutie stále nie je právoplatné
V. SKÁLNIK: Pojednávanie so starostom, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu, odročili druhýkrát
V. SKÁLNIK: Starostovi, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu, vrátili vodičský preukaz
V. SKÁLNIK: Starosta úraduje naďalej, voči rozhodnutiu súdu podala odpor jeho manželka
DOPLNENÉ: Starosta Vyšného Skálnika doúradoval! Sudca mu dal peňažný trest a zákaz šoférovať

Starosta Vyšného Skálnika mal šoférovať opitý, čelí obvineniu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross