No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kvôli pôžičke klamala o zamestnaní, odsúdili ju za úverový podvod

2. februára 2015 |  | | |

ilustračné fotoŽiadala o úver, aby splnila podmienky, v žiadosti neuviedla pravdu o svojom zamestnaní. Spoločnosti, ktorá poskytuje úverové finančné služby, spôsobila tisícové škody, za úverový podvod sa dostala pred súd. Ten schválil dohodu o vine a treste, žena dostala podmienečný trest a nesplatené úvery musí uhradiť.

Obvinená Rimavskosoboťanka ešte predvlani začiatkom decembra uzatvorila s finančným poradcom zmluvu o úvere na 1 500 eur. Do žiadosti o úver pritom uviedla nepravdivý údaj o svojom zamestnaní,  hoci vedela, že tam nepracovala a nepracuje. Chcela tak splniť podmienky na poskytnutie úveru. Z neho uhradila na viackrát necelých 326 eur. Spoločnosti so sídlom v Bratislave tak mala vzniknúť škoda najmenej 3 375 eur aj s navýšením. Žena podobne uzatvorila aj zmluvu o úvere na sumu 300 eur, z ktorej uhradila na viackrát približne 66 eur.  Škoda aj s navýšením bola vyčíslená na 675 eur. Ako sa ďalej v rozsudku uvádza, obvinená teda vylákala od iného úver tým, že ho uviedla do omylu v otázke splnenia podmienok na poskytnutie úveru, čím spáchala pokračovací zločin úverového podvodu.

Prokurátor uzavrel so ženou dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil. K spáchaniu skutku sa priznala a uznala vinu. Za úverový podvod bola v januári odsúdená na dva roky odňatia slobody podmienečne. Poškodenej spoločnosti musí uhradiť nesplatené úvery, teda spolu viac ako 1 400 eur. So zvyškom  nároku na náhradu spôsobenej škody súd odkázal poškodenú spoločnosť na občianske súdne konanie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross