No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladík, ktorý jazdil opitý, si tak skoro za volant nesadne

ilustračné fotoS podmienkou a zákazom šoférovať vyviazol 18-ročný mladík, ktorého cez víkend pristihli policajti, keď jazdil opitý. Ľubošovi z Tisovca v noci zo soboty na nedeľu zistili za volantom viac ako 2,6 promile, pri opakovanej skúške bola nameraná hodnota ešte vyššia.

Okresný súd vydal včera trestný rozkaz a uznal mladého vodiča vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná. Ako uviedla, obvinenému bol uložený trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace, s podmienečným odkladom. Skúšobná doba pritom bola stanovená na jeden rok. Súd tiež mladíkovi zakázal šoférovať motorové vozidlá, a to na 36 mesiacov. Rozhodnutie je podľa slov hovorkyne právoplatné.

Ako Rimava.sk informovala, 18-ročný vodič viedol vozidlo značky Volvo po ceste II. triedy v smere od Muráňa na Tisovec. Podľa slov policajnej hovorkyne ho v časti Dielik krátko po polnoci 8. marca zastavila policajná hliadka. Mladík sa podrobil dychovej skúške, ktorá preukázala, že bol pod vplyvom alkoholu, nameraná hodnota predstavovala 1,26 mg/l, teda viac ako 2,6 promile. Ako hovorkyňa ďalej spomenula, približne o hodinu neskôr pri opakovanej skúške mu policajti namerali hodnotu 1,44 mg/l. V prepočte to je tri promile. Vodič skončil v policajnej cele, vec vyriešili v super rýchlom konaní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross