No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý muž si marihuanu odpyká vo väzbe, má sa aj liečiť

ilustračné fotoU mladého muža vo Veľkom Blhu našli vlani na jeseň marihuanu, prechovávať ju mal pre vlastnú potrebu. Mladík sa k drogám priznal, súhlasil s uzavretím dohody o vine a treste, ktorú sudca okresného súdu tento mesiac schválil. Odsúdený tak bol na osem mesiacov odňatia slobody nepodmienečne, uložili mu aj ochranné protitoxikomanické liečenie.

Ako pre Rimava.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 19-ročný Elemér, prechodne bývajúci vo Veľkom Blhu, v rodinnom dome na Ulici Slobody prechovával omamnú látku zvanú marihuana. V igelitovom vrecúšku bolo 2,38 gramov drogy, pričom nájdené množstvo zodpovedalo piatim obvykle jednorazovým dávkam. Vlani, v závere septembra, marihuanu dobrovoľne vydal po predchádzajúcej výzve. Mladému mužovi bola obmedzená osobná sloboda, vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Putoval do väzby.

Minulý týždeň sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote schválil dohodu o vine a treste,uzavretú medzi okresnou prokuratúrou a obvineným, a vyhlásil rozsudok. Uznal ho vinným, odpykať si má nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní osem mesiacov, so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Súd obvinenému uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ambulantnou formou. Ako sa v rozsudku uvádza, právoplatnosť nadobudol dňom vyhlásenia, vo štvrtok, 8. januára.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross