No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž, ktorý obchodoval s drogami, spoznal svoj trest

10. novembra 2022 | |  | 
Zdroj: Polícia - Banskobystrický kraj

LUČENEC – V stredu 18. mája 2022 v súvislosti s podozrením na drogovú trestnú činnosť zadržala polícia dvoch mužov z Lučeneckého okresu. Ako vtedy uviedli, viac ako tristo dávok pervitínu sa na „trh“ vďaka ich práci nedostane. Podľa zverejneného rozsudku bol jeden z mužov už potrestaný.

V presne nezistenej dobe zadovážil a následne pri sebe prechovával pervitín, ktorý bol 18. mája 2022 počas vykonávania procesných úkonov u neho nájdený, pričom zo znaleckého posudku je zrejmé, že ide o kryštalickú látku o celkovej hmotnosti 30,566 g s prítomnosťou metamfetamínu s obsahom minimálne 10 mg absolútneho metamfetamínu, čo podľa súdnej praxe zodpovedá najmenej 305 bežným jednorazovým dávkam.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako je ďalej uvedené v rozsudku, predmetné množstvo metamfetamínu zodpovedá hodnote najmenej 1 526 eur. Pri následnej domovej prehliadke u muža našli váhu slúžiaca k váženiu mikrohmotností.

Muž spáchal zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nim.

Sudca mu podľa zverejneného rozsudku udelil trest odňatia slobody v trvaní 3 rokov, ktorý mu ale podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu s uložením probačného dohľadu nad jeho správaním v trvaní 3 rokov.

Ďalej mu súd uložil zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok. Tiež mu udelil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross