No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž, ktorý unikal polícii cez dva okresy, spoznal svoj trest

RIMAVSKÁ SOBOTA - Pred viac ako piatimi mesiacmi bola v okresoch Rimavská Sobota a Poltár policajná nahánačka, pri ktorej bolo počuť aj výstrely.

Auto značky Škoda Octavia šoféroval 65-ročný muž z okresu Poltár, ktorý nemal ani oprávnenie viesť motorové vozidlo. Tento prípad sa dostal na Okresný súd v Rimavskej Sobote, ktorý mu vymeral hneď niekoľko trestov.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako sa uvádza vo zverejnenom rozsudku, vodič nerešpektoval pokyn hliadky na zastavenie vozidla. "Hliadke začal unikať, nerešpektoval výstražné svetelné a zvukové zariadenie a pokračoval v jazde, pri ktorej obmedzoval a ohrozoval vodičov protiidúcich vozidiel, vošiel do protismeru, pri pokuse hliadky predbehnúť vozidlo a následne ho zablokovať, obžalovaný vozidlo opakovane nasmeroval priamo na služobné vozidlo hliadky, v dôsledku čoho musel vodič hliadky prudko zabrzdiť, aby sa vyhol zrážke s vozidlom obžalovaného," píše sa v rozsudku.

Hliadka chcela vozidlo predbehnúť, no vodič vytlačil policajné auto na krajnicu. "Následne člen hliadky opakovane použil zbraň, na čo obžalovaný reagoval zvýšením rýchlosti v jazde," uvádza sa ďalej.

Článok pokračuje pod reklamou


Auto sa podarilo zastaviť až na čerpacej stanici Slovnaft v Rimavskej Sobote. "Uvedeného konania sa dopustil aj napriek tomu, že rozhodnutím mu bola uložená sankcia zákazu činnosti viesť motorové vozidlá v trvaní 24 mesiacov od 23. 1. 2021," vysvetľuje sa v rozsudku.

Dôchodca podľa rozsudku spáchal zločin útoku na verejného činiteľa a prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Sudca muža odsúdil na úhrnný trest odňatia slobody v trvaní troch rokov, ktorý mu podmienečne odložil na tri roky a uložil mu probačný dohľad na dva roky. Rovnako sudca udelil mužovi zákaz viesť motorové vozidlo v trvaní štyroch rokov a uložil mu trest prepadnutia osobného vozidla. Tiež mu uložil povinnosť podrobiť sa v súčinnosti s probačným a mediačným úradníkom programu sociálneho výcviku alebo inému výchovnému programu.

Prečítajte si tiež: FOTO: Pri prenasledovaní unikajúceho zásahového vozidla padli aj výstrely, pozrite si snímky priamo zo zadržania podozrivých osôb

Prečítajte si tiež: Vieme, čo predchádzalo policajnej naháňačke. 65-ročného vodiča už obvinili


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross