No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Opitý vodič, ktorý zdemoloval zaparkované auto, spoznal svoj trest

11. októbra 2022 | |  | 
Zdroj: Polícia SR

R. SOBOTA/HNÚŠŤA - V noci 30. septembra na ceste v smere z R. Soboty na Hnúšťu zdemoloval auto zaparkované pri rodinnom dome. Za volant si sadol pod vplyvom alkoholu. Vodič spoznal svoj trest.

"Na ceste v smere z Rimavskej Soboty na Hnúšťu došlo k dopravnej nehode, pri ktorej vodič Škody Octavia narazil do pri ceste zaparkovaného Passata, ktorý následkom nárazu odhodilo," informovala vtedy polícia. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 2,38 promile. Za tento počin mu už bol udelený trest.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa zverejneného trestného rozkazu muž spáchal prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca mu udelil peňažný trest vo výmere 1 000 eur, ktorý bude splácať v pravidelných mesačných splátkach po 200 eur. "Pre prípad, že by výkon tohto trestu mohol byť úmyselne zmarený, ustanovuje náhradný trest odňatia slobody v trvaní 4 mesiacov," uvádza sa ďalej.

Sudca pre prípravné konanie obvinenému tiež uložil trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel v trvaní 3 rokov. Obvinený je tiež povinný nahradiť poškodenému škodu vo výške 2 135 eur.

Zdroj: Polícia SR - Banskobystrický kraj

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross