No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predavačky si z pokladne priebežne vyberali peniaze, firma prišla o tisícky eur

16. júla 2014 |  | | |
ilustračné foto

ilustračné foto

Pracovali ako predavačky v potravinách na Železničnej ulici, z pokladne si priebežne vyberali peniaze. Angelika si takto prisvojila viac ako dvetisíc eur, Denisa vyše 3 300 eur. Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná, obe ženy boli uznané vinnými z prečinu sprenevery. K skutku sa priznali, sudca okresného súdu v Rimavskej Sobote schválil dohodu o vine a treste.

Denisa si mala peniaze z pokladne vyberať priebežne od januára 2012 do novembra minulého roka, v rôznych čiastkach. Ako sa ďalej v rozsudku uvádza, vlani v novembri za účelom pravidelného odvodu tržby na účet zamestnávateľa vybrala z pokladne predajne finančnú hotovosť vo výške 2.500 eur. Na účet spoločnosti ich však neodviedla. Spolu s predchádzajúcimi výbermi si dokopy prisvojila hotovosť vo výške 3 371 eur. Aj ďalšia predavačka si približne v rovnakom období priebežne z pokladne vyberala rôzne sumy, celková čiastka sa vyšplhala na 2 148 eur.

Ženy priznali spáchanie skutku a súhlasili s trestom. Prokurátor podal  návrh na schválenie dohôd o vine a treste, ktoré sudca okresného súdu minulý mesiac schválil. Denise bol uložený trest odňatia slobody na 10 mesiacov, s podmienečným odkladom, Angelike šesť mesačný trest odňatia slobody, taktiež podmienečne odložený na skúšobnú dobu jeden rok. Predavačky musia poškodenej spoločnosti zaplatiť vzniknutú škodu. So zvyškom nároku na náhradu škody bola firma odkázaná na občianske súdne konanie. Verdikt súdu je právoplatný.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross