No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Exprimátor Cifruš a primátor Šimko sa stretnú na súde

20. októbra 2011 |  | |

Exprimátor Rimavskej Soboty Štefan Cifruš a súčasný primátor Jozef Šimko sa začiatkom novembra stretnú na Okresnom súde v Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná, v správnej veci navrhovateľa Štefana C. proti odporcovi Jozefovi Š. o ochrane osobnosti je vytýčený termín súdneho pojednávania na 7. novembra.

Primátor Jozef Šimko podal v máji trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za neoprávnené používanie služobného motorového vozidla. Po odvysielaní reportáže v televízii Markíza, podľa ktorej je z podvodu podozrivý Cifruš, podal na Šimka trestné oznámenie sám Cifruš.  Trestné oznámenie rimavskosobotského primátora Jozefa Šimka bolo napokon políciou odmietnuté. Ako dnes pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, polícia v tomto roku odmietla už dva trestné oznámenia súčastného primátora Jozefa Šimka. Zároveň doplnila, že na políciu bolo dnes od Jozefa Š. na Štefana C. prijaté ďalšie trestné oznámenie, ktoré sa bude prešetrovať ako podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Podľa našich informácií prípad môže súvisieť s predajom pozemku na Sídlisku Západ v súvislosti s výmazom predkupného práva na základe žiadosti exprimátora Cifruša.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross