No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muža, ktorý figuroval ako riaditeľ hnúšťanskej nemocnice, vzali do väzby

22. februára 2013 |  | |

Muža, ktorý figuroval ako riaditeľ hnúšťanskej nemocnice, vzali včera na Okresnom súde Rimavská Sobota do väzby. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Silvia Svitková, Alexandra A. obvineného z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia vzali do väzby, z dôvodov takzvanej pokračovacej väzby. Podľa Svitkovej obvinený porušil trest zákazu činnosti, ktorý mal porušiť šoférovaním.  "Porušil aj sľub, ktorý dal súdu, keď ho v decembri prepúšťal z väzby," objasnila Svitková a dodala, že sudca pre prípravné konanie neprijal návrh obvineného na nahradenie väzby písomným sľubom. Obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Banskej Bystrici.

Alexander stál pred súdom v decembri kvôli neoprávnenému odberu plynu v hnúšťanskej nemocnici v hodnote viac ako 60 tis. eur. Do väzby ho mali vziať, aby nedošlo k pokračovaniu trestnej činnosti. Podľa informácií zo súdu počas výsluchu prokurátor trval na vzatí do väzby a dôvodil, že sú voči obvinenému vedené aj ďalšie trestné stíhania pre pokus podvodu, iný zločin krádeže a prečin krádeže, v ktorých obžaloba podaná nebola. Sudca väzbu vtedy nahradil písomným sľubom obvineného a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Podľa polície obvinený Alexander ako riaditeľ a zároveň likvidátor nemocnice v Hnúšti v likvidácii bol uzrozumený s tým, že Slovenský plynárenský priemysel preruší dodávku zemného plynu pre nemocnicu.“Opätovne umožnil odoberanie zemného plynu nemocnicou a následne aj podnikateľským subjektom Gemerclinic a to aj napriek tej skutočnosti, že vedel, že uvedené podnikateľské subjekty nemajú uzatvorenú žiadnu zmluvu o dodávke zemného plynu so žiadnym dodávateľom,” informovala Faltániová. Ako v decembri doplnila, k neoprávnenému odberu dochádzalo od mája 2012 až do súčasnosti.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross