No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štefan z R. Soboty dostal za obchodovanie s ľuďmi šesťročný trest

9. januára 2014 |  | | | | |

zo zásahu policajtov pri Dúžavskej cesteZa zločin obchodovania s ľuďmi a drogový delikt uložil včera odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 46-ročného Štefana Györgya z Rimavskej Soboty nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere šesť rokov.

Muž zlákal tehotnú Renátu do Viedne pod zámienkou, že bude opatrovateľkou jeho dvoch maloletých detí. V Rakúsku ju však nútil vykonávať prostitúciu v istom bare a peniaze odovzdávať jemu. Neskôr Renátu s jej súhlasom a s vidinou lepšieho zárobku „predal“ za 3 500 eur na prostitúciu do Nemecka. Noví „majitelia“ ale ženu v Braunschweigu nútili bitkou a drogami k prostitúcii v jednom uzamknutom byte. Renáte sa podarilo ujsť po niekoľkých týždňoch a vrátiť sa na Slovensko, kde vec oznámila polícii. Drogový prečin spáchal obvinený tým, že v jeho bunde a v dcérinom osobnom aute sa našla marihuana.

Okresný súd v Rimavskej Sobote uznal muža za vinného zo zločinu obchodovania s ľuďmi a drogový delikt a uložil mu trest osem rokov odňatia slobody, ktorý potvrdil aj krajský súd. Po náleze Ústavného súdu SR o nesprávnej aplikácii asperačnej zásady povolili obnovu konania, ale prvostupňový senát uložil obvinenému opäť osem rokov nepodmienečne. Odvolal sa s tým, že sa zmenili podmienky pre ukladanie trestu. Krajský súd v Banskej Bystrici jeho dôvody uznal a trest znížil z osem na šesť rokov väzenia. Zohľadnil pritom skutočnosť, že predchádzajúce tresty boli zahladené.

Muža zadržala polícia v marci 2011 na ceste za Dúžavskou cestou pri Rimavskej Sobote v osobnom motorovom vozidle BMW. Ako vtedy Rimava.sk informovala, zásah vykonali policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v spolupráci s policajtmi okresného riaditeľstva.

[media url="http://www.youtube.com/watch?v=4m6nrtatKIs" width="600" height="400"] Zdroj: SITA, Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross