No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vlámali sa do kostola, odkiaľ ukradli milodary. Sudca mladíkom vymeral trest

25. marca 2022 | |  | |
Zdroj: Google Maps

KAMEŇANY – Dvaja mladíci sa minulé leto vlámali do kostola v obci Kameňany, z pokladničky na milodary ukradli 400 eur. Tento mesiac sa postavili pred sudcu a spoznali svoj trest.

„Okresný súd Revúca dňa 23. 3. 2022 na verejnom zasadnutí schválil dohodu o vine a treste s obvinenými ml. F. S. a ml. A. S. obvinených zo zločinu krádeže formou spolupáchateľstva, za čo im obom, každému zvlášť uložil trest odňatia slobody v trvaní 12 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov,“ uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová.

Článok pokračuje pod reklamou

Ako ďalej dodala, súčasne im uložil spoločne a nerozdielne povinnosť nahradiť poškodenej strane škodu vo výške 463 eur. „Rozhodnutie je právoplatné tým istým dňom,“ doplnila.

Ako ďalej vyplýva zo zverejneného rozsudku, mladíci sa do evanjelického kostola v Kameňanoch vlámali okolo polnoci z 28. augusta 2021 na 29. augusta 2021. Preliezli múr okolo pozemku a prešli k dreveným dverám vedúcim do malej veže kostola nachádzajúcej sa po ľavej strane od vchodových dvier do kostola. Drevené dosky vylomili, no odtiaľ sa do kostola dostať nevedeli.

Následne sa presunuli ku vchodovým dverám kostola, na ktorých boli mreže s visiacim zámkom. Ten sekerou rozbili a dostali sa do chodbičky, kde na nich čakali ďalšie uzamknuté dvere. Otvorili ich kopancami.

Mladíci sa tak dostali k pokladničke určenej na milodary, odkiaľ vzali 400 eur. Poškodením zariadenia spôsobili škodu vo výške 63 eur.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross