No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodič, ktorý prevádzal migrantov, spoznal svoj trest

16. februára 2023 | |  | 

HAJNÁČKA – V sobotu 27. augusta v doobedňajších hodinách policajná hliadka zastavila a kontrolovala dodávku v Hajnáčke – časť Šťavica. V aute sa nachádzali osoby cudzej štátnej príslušnosti.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru vtedy obvinil 39-ročného vodiča z trestného činu prevádzačstvo. Ako informovala Denisa Bárdyová, po dokázaní viny mu hrozil trest odňatia slobody na 7 až 10 rokov. Muž, občan Srbska, sa už postavil pred sudcu.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa zverejneného rozsudku súd uznal muža vinným zo zločinu prevádzačstva a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní 2 rokov, ktorý mu podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní 2 rokov. Tiež mu uložil trest vyhostenia z územia Slovenskej republiky v trvaní 5 rokov. Zároveň dostal aj trest prepadnutia a zhabania veci – mobilného telefónu a dodávky.

Už odsúdený muž prevážal na vozidle s maďarskými evidenčnými číslami 36 osôb z Maďarska cez územie Slovenska. Cudzinci pochádzali zo Somálska, Sýrie a Turecka.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross