No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiča z Košíc súdili za usmrtenie cyklistu pri R. Sobote

27. júla 2012 |  | |

Na Okresnom súde v Rimavskej Sobote súdili Košičana, ktorý pred dvomi rokmi v miestnej časti Vinice na ceste I. triedy zrazil dvoch cyklistov. Jeden z nich na následky zranení v nemocnici zomrel. Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná, hlavné pojednávanie bolo odročené za účelom doplnenia dokazovania. Na ďalšie pojednávanie by sa tak mal dostaviť ďalší svedok nehody a znalec.

K dopravnej nehode došlo v máji 2010, kedy 27-ročný Matej Z. z Košíc obchádzal dvoch cyklistov jazdiacich vedľa seba. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa, prednou časťou Seatu Ibiza vodič zachytil cyklistu jazdiaceho v strednej časti pravého jazdného pruhu. Požitie alkoholu po dopravnej nehode zistené nebolo.

Ako v súdnej sieni včera obžalovaný Matej uviedol, tragédie mu je ľúto. „Nemôžem za to čo sa stalo,“ vyhlásil na pojednávaní priamo otcovi usmrteného cyklistu. Podľa Ernesta B. jeho syn zomrel po deviatich dňoch v nemocnici, hovoriť s ním už pre jeho vážny stav nevedel. „Ostalo po ňom päť detí,“ uviedol pred pojednávaním Berky, ktorý sa o nehode dozvedel, keď bol v zahraničí. Podľa slov druhého cyklistu Attilu B., ktorý sa pri nehode zranil ľahko, nešli vedľa seba a bicykle tlačili.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross