No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za zneužitie školáčky si Ladislav z Mojína odpyká 11-ročný trest

1. septembra 2014 |  | | | |

ilustračné fotoTrest 11 rokov odňatia slobody za zločin sexuálneho zneužitia maloletej a za opakované neplatenie výživného potvrdil vo štvrtok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 60-ročného Ladislava S. z Mojína v okrese Rimavská Sobota.

Muž vlákal do svojho domu vtedy iba deväťročnú školáčku pod zámienkou, že jej dá farbičky. Potom jej ukazoval pornonahrávky a tvrdil jej, že už je vo veku, keď by mala poznať aj takéto veci. Dievčatko vyzliekol a hladkal ju a tiež od nej chcel to isté. Mužovi v ďalšom konaní zabránili príbuzní dievčaťa. Podľa znalcov ide o pedofila a preto odporúčali ochranné sexuologické liečenie. Podľa vyjadrenia matky dievčaťa má jej dcéra doteraz traumu z mužovho počínania. Ten vraj „obháňal“ aj staršiu sestru školáčky, ale tá ho pichla perom.

Okresný súd v Rimavskej Sobote uznal devianta za vinného a uložil mu sprísnený trest odňatia slobody na jedenásť rokov a nariadil ochranné sexuologické liečenie. Do toho mu zarátal aj prečin neplatenia výživného na dcéru, ktorej dlhoval viac ako 1 500 eur.

Obžalovaný sa odvolal s tvrdením, že dievča klame a on je nevinný. Priznal iba neplatenie výživného.

Senát krajského súdu odvolanie zamietol a prvostupňový verdikt v plnom rozsahu potvrdil. Ladislav bol doteraz dvanásťkrát súdne trestaný, z toho raz aj za znásilnenie. Na odvolacom konaní vyhlásil, že sedem trestov má zahladených. Sudca uviedol, že súd na ne musí prihliadať, pretože svedčia o tom, že ide o človeka, ktorý má sklony páchať trestnú činnosť.
Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné a sudca nariadil výkon trestu.

Zdroj: SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross