No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SÚŤAŽ: Tohtoročný Sobotský jazztival uzavrie Silvia Josifoská s kapelou GERO BAND & Erich “BOBOŠ“ Procházka

12. septembra 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Tohtoročná sezóna Sobotského jazztivalu sa blíži ku koncu. Šiesty ročník už tento štvrtok uzavrie svojím koncertom speváčka Silvia Josifoská s kapelou GERO BAND & Erich "Boboš“ Prochádzka.

V priestoroch Čierneho orla si môžete o 19-tej hodine vychutnať tóny hlasu najvýznamnejšej a najoriginálnejšej bluesovej a jazzovej speváčky na našej scéne. Erich "Boroš“ Prochádzka je koncertým hráčom a virtuózom v hre na ústnej harmonike. GERO BAND doplní Gyorgy Mészáros na gitare, Tibor Borský na basgitare a Juraj Gergely na bicích.

Článok pokračuje pod reklamou


Speváčka Silvia Josifoska patrí k bluesovej špičke na Slovensku. Svoju hudobnú kariéru odštartovala už v deväťdesiatych rokoch, kedy vstúpila na hudobnú scénu po prvýkrát a zaujala publikum veľmi zaujímavo zafarbeným hlasom a silným hudobným cítením. Predstavila sa publiku na mnohých významných podujatiach na Slovensku, v Čechách, na festivaloch v Rakúsku, Taliansku i Poľsku.

Hudba tejto stálice vychádza z bluesových koreňov, okorenených žánrami ako funk, soul či rock. Silvia Josifoská je niekoľkonásobnou držiteľkou titulu Slovak Blues Top „Najlepšia bluesová speváčka“ na Slovensku. Vďaka jej nenapodobiteľnému hlasu a prejavu ju pozvali na spoluprácu pri nahrávaní svojich štúdiových projektoch mnohé hviezdy slovenskej aj zahraničnej scény. Za všetkých spomeňme Jara Filipa, Richarda Müllera, Jaromíra Nohavicu či Janka Ledeckého.

Erich “Boboš” Procházka je koncertným hráčom viac ako 20 rokov a ako virtuóz fúkacej harmoniky je aj vyhľadávaným štúdiovým hráčom. Svedčí o tom spolupráca na viac ako 100 žánrovo rôznorodých štúdiových projektoch štýlov blues, rock, pop, šansón, jazz ale aj metal. Patria medzi ne napríklad platne hudobných skupín a sólistov: Vidiek, Richard Müller, Peter Lipa, Pavol Hammel, Andrej Šeban, Hex, Janko Lehotský, Robo Grigorov, Jana Kocianová, Gabriel Jonáš, Fermata, Tublatanka, Szidi Tobias, Miro Noga, Peci Uherčík a veľa ďalších. Erich “Boboš” Procházka je najuznávanejším hráčom na ústnu harmoniku na území bývalého Československa. Vzbudzuje veľký rešpekt u najlepších ústnych harmonikárov Európy, ale aj renomovaných hudobných publicistov.

Projekt Sobotský jazztival z verejných zdrojov podporili Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Fond na podporu umenia, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA a Hudobný fond.

Vstupné na podujatie je 10 eur a predaj vstupeniek prebieha v Dome kultúry a online na www.kulturars.sk.

SÚŤAŽ

V spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote sme si pre vás pripravili súťaž o dva lístky na originálny jazzový koncert spojený, ktorý si v Rimavskej Sobote môžete užiť 14. septembra o 19:00 hod. na nádvorí Čierneho orla.

Súťaž trvá do 14. septembra do 8:00, kedy vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorí získajú po jednom lístku na tento príjemný jazzový večer v historických priestoroch.

Ako sa zapojiť?

Súťaž prebieha na našom profile na sociálnej sieti Facebook. Vyhľadajte súťažný príspevok, dajte naň likev komentároch označte niekoho, koho by ste vzali so sebou. Príspevok môžete aj zdieľať, aby informácie o tomto vynikajúcom koncerte nikomu neušli.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross