Taekwondisti z Hnúšte si zo súťaže odniesli cenné kovy, aj ocenenia za najúspešnejších športovcov roka 2022

27. februára 2023 | | |  |
Zdroj foto: mesto Hnúšťa/Taekwondo klub

HNÚŠŤA – V uplynulých dňoch sa taekwondisti z Hnúšte tešili z niekoľkých ocenení. V rámci súťaže Falcon Cup v Rimavskej Sobote vyhlasovali najúspešnejších športovcov na Slovensku v súťaži poomsae za rok 2022.

Ako uviedli na oficiálnom webe mesta Hnúšťa, Taekwondo klub z Hnúšte mal ocenených troch športovcov a ocenený bol aj samotný klub.

1. Nina A. Kuruová – najúspešnejšia žiačka za rok 2022
2. Ivana Kyseľová – najúspešnejšia juniorka za rok 2022
3. Petra Porubiaková – najúspešia seniorka za rok 2022
4. TKD klub Hnúšťa – najúspešnejší klub v hodnotení tímov – 1. miesto za rok 2022

Článok pokračuje pod reklamou

Na sútaž v poomsae s názvom Falcon Cup boli nominovaní traja pretekári. Najmladšia účastníčka klubu Nina A. Kuruová si v kategórii Younger Cadet vybojovala 1. miesto a k tomu dostala aj ocenenie – víťazný pohár, za najúspešnejšie dievča v poomsae v jej kategórii za získanie najvyššieho bodového ohodnotenia poomsae.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Lukostrelecký klub Bašta cez víkend opäť bodoval

27.feb.2023 -

Lukostrelci majú za sebou ďalšiu súťaž, tentokrát vycestovali do mesta Tiszaújváros.

Ďaľej...

Druhou nasadenou favoritkou v kategórii juniorka bola Viktória Zboinská, ktorá svojím vystúpením a razanciou techník získala 1. miesto.

V kategórii para poomsae reprezentoval klub Tomáš Mravec a pridal do zbierky klubu zlaté ocenenie.