No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Talentovaná Erika z Rimavskej Píly sa zúčastnila na futbalovom kempe v Tatrách

Zdroj: FB Peter Vedúci Mužstva Rukavica

TISOVEC/TATRANSKÁ LOMNICA – Nadácia Slovenského futbalového zväzu v rámci projektu „Pomôžme spolu“ podporuje deti zo sociálne znevýhodnených pomerov. Vedúci tisovského futbalového klubu Peter Rukavica do projektu zaregistroval talentovanú Eriku Bobákovú. Šťastie sa na nich usmialo, a tak si mladá futbalistka mohla užiť futbalový kemp v Tatranskej Lomnici.

Erika pochádza zo skromných pomerov a jej obrovskou vášňou je práve futbal. "Žije ním každý deň a aj preto som ju v júni zaregistroval na výzvu nadácie a prihlásil ju do kempu. Erika si tak užila týždeň plný zábavy a tréningov v krásnom prostredí Vysokých Tatier," uviedol pre portál Rimava.sk Peter Rukavica, podľa ktorého si pobyt užila naplno.

"Erike sa na kempe veľmi páčilo bolo to úplne niečo nové keď bola v centre diania priamo pod Tatrami. Pochvalu dostala aj od trénerov, že ako dievča bola rovnocennou súperkou chlapcom," povedal Rukavica.

Článok pokračuje pod reklamou


"Moje poďakovanie patrí v prvom rade Renáte de Burhovej, ktorá Eriku pred tromi rokmi priviedla k nám na prvý tréning a od tejto chvíle sa vždy tešila, keď bola u nás na štadióne. Veľké ďakujem patrí Róbertovi Hurákovi, je to človek, ktorý učí deti hrať futbal už odmalička, chcem sa poďakovať aj primátorovi Tisovca, vďaka ktorému sa Erika mohla doviezť do kempu," prezradil tréner, ktorý dúfa, že Erike sa bude vo futbale dariť a bude napredovať.

"V prvom rade musí Erika sama chcieť sa niekam posunúť. My v klube jej v tom budeme nápomocní. Tento týždeň o ňu prejavili záujem z MŠK Rimavská Sobota, aby prišla k nim na skúšku do dievčenského družstva," dodal.

Mladú futbalistku sprevádzala cestou z Tatranskej Lomice jej triedna učiteľka Gabriela Kéry, ktorá s ňou navštívila aj Národné tréningové centrum v Poprade.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross